16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

PILNE! Niepokojące dane dotyczące koronawirusa! Tak źle w Polsce jeszcze nie było…

Zobacz koniecznie

Choć w internecie nadal napotkać można dużo opinii i komentarzy, których treść sugeruje iż pandemia to spisek, a tak naprawdę obostrzenia nie są potrzebne, to jednak koronawirus wciąż stanowi spore zagrożenie i w ostatnich tygodniach mogło o tym przekonać się niestety również spore grono osób w naszym kraju. Dzisiejszy dzień przyniósł kolejne niepokojące, a wręcz tragiczne dane.

 

Jak przekazało w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia, w Polsce stwierdzono przez minioną dobę 25 571 nowych przypadków zakażenia słynnym już wirusem SARS-CoV-2. Fakt, że po raz kolejny nie został pobity rekord pod tym względem, choć utrzymuje się wysoki poziom przyrostu liczby zakażeń, wskazuje na fakt iż prawdopodobnie zgodnie z przewidywaniami ekspertów mamy do czynienia z wypłaszczeniem krzywej zachorowań. Dramatycznie brzmią jednak informacje dotyczących liczby śmiertelnych przypadków.

 

W ciągu minionych 24 godzin, do których odnosił się komunikat Ministerstwa Zdrowia padł niestety rekord odnotowanych zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem. Zmarło bowiem aż 548 ludzi, u których wykryto koronawirusa, z czego prawie 120 nie miało stwierdzonych tzw. chorób współistniejących. Do tej pory liczba stwierdzonych zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem w Polsce nie przekraczała progu 500 przypadków śmierci.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze