27.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

PILNE! Ogłoszono kto wygrał wybory prezydenckie w USA!

Zobacz koniecznie

Tegoroczne wybory prezydenckie oraz ich przebieg wywołują wiele kontrowersji oraz wątpliwości dotyczące rzetelnego przestrzegania procedur przy liczeniu głosów, ewentualnych oszustw oraz sprawiedliwego werdyktu zgodnego z wolą większości mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Atmosferze wyborów towarzyszą protesty oraz skargi. Emocje i dyskusje pojawiają się w tej sytuacji nie tylko w Ameryce, ale też na innych kontynentach.

 

Agencja Associated Press, a za nią media w różnych częściach świata ogłosiły kto został 46. Prezydentem USA.

 

Według komunikatu wydanego przez agencję, Joe Biden miał odnieść sukces w wyborach na terytorium Pensylwanii oraz Nevady i finalnie zwyciężyć z urzędującym przez ostatnią kadencję Donaldem Trumpem w zmaganiach o stanowisko głowy amerykańskiego państwa.

 

Należy jednak podkreślić, że oficjalnie wyboru prezydenta dokonuje się przez głosowanie Kolegium Elektorów Stanów Zjednoczonych, które odbyć ma się 14 grudnia. Natomiast w dniu 6 stycznia przyszłego roku zrealizowana ma zostać uroczysta wspólna sesja obu izb kongres otworzyć ma, a zarazem podliczyć głosy. Wtedy to oficjalnie i formalnie zostanie ogłoszone kto od tej pory sprawował będzie urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

Źródło: Associated Press ; Interia.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze