20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

PILNE! Zestrzelono śmigłowiec! Czy grozi nam rozpętanie wielkiej wojny? [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Niestety mamy do czynienia z kolejną w ostatnich latach niepokojącą sytuacją dotyczącą zestrzelenia maszyny w przestrzeni powietrznej. Tego typu wydarzenie rodzi wiele kontrowersji i niepokojów dotyczących ewentualnego rozwinięcia się istniejącego konfliktu, a co za tym idzie jeszcze bardziej krwawego żniwa w ramach działań wojennych.

 

Smutne doniesienia dotarły z okolic pogranicza Armenii i Azerbejdżanu, a dokładniej ormiańskiej prowincji Ararat. Jak przekazała jedna z ormiańskich stacji radiowych, w tym właśnie regionie miało miejsce zestrzelenie rosyjskiego śmigłowca Mi-24. Niestety jak podało radio, nie udało się uniknąć ofiar śmiertelnych.

 

W wyniku katastrofy, a raczej ataku wymierzonego w rosyjski helikopter, życie straciły dwie osoby. Jak podano na łamach rt.com, wszystko miało rozegrać się po godz. 16, kiedy śmigłowiec eskortował motocyklowy konwój zmierzający do rosyjskiej bazy znajdującej się na terytorium Armenii, ale blisko granicy z Azerbejdżanem.

 

Katastrofa miała nastąpić po tym jak pilot stracił kontrolę nad maszyną, która została trafiona pociskiem. Śmigłowiec rozbił się w jednym z wąwozów między ormiańskimi wioskami i stanął w płomieniach. Informacje o zestrzeleniu potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

 

 

Źródło: RT.com ; Wirtualna Polska ; YouTube/Aysor TV

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze