11 C
Warszawa
sobota, 24 września, 2022

Zakażony koronawirusem prezydent trafił do szpitala

Zobacz koniecznie

Niestety druga fala pandemii koronawirusa wciąż daje się we znaki wywołując sporo kłopotów w służbie zdrowia. Z sytuacją tego typu mamy do czynienia w wielu krajach, w tym także w Polsce oraz u naszych sąsiadów. Jak już przekonaliśmy się niejednokrotnie przez ostatnie ponad pół roku, zakażenie słynnym już wirusem SARS-CoV-2 dotknąć może także znane osoby ze świata sportu, sztuki i kultury, show-biznesu czy polityki. Tak też również jest w tym przypadku.

 

CZYTAJ TEŻ: Poseł Konfederacji w szpitalu! Jest zakażony koronawirusem

 

Jak poinformowano w mediach kilka dni temu, do grona zarażonych koronawirusem dołączył były komik, a obecnie ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Dziś niestety pojawiły się komunikaty mówiące, że polityk musiał trafić do szpitala ze względu na swój stan zdrowia i przechodzenie choroby COVID-19. O tej sytuacji poinformował m.in. portal informacyjny „Ukraińska Prawda”.

 

Warto zaznaczyć, że również szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak jest hospitalizowany i również on jest jednym z zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W okresie letnim natomiast, COVID-19 przechodziła tamtejsza pierwsza dama- Ołena Zełenska. Przy okazji jednego z briefingów prezydent Zełenski ujawnił, że zakażony swego czasu był również jego 7-letni syn.

 

Ukraiński prezydent przebywa w odizolowanej sali i zgodnie z obowiązującymi na Ukrainie przepisami nie widuje się z rodziną. Jak widać koronawirus może atakować ludzi w różnych środowiskach i wykonujących różnorakie zawody, dlatego nie można lekceważyć pomimo zmęczenia zagrożenia jakie nadal stanowi roznoszenie się wirusa SARS-CoV-2.

 

Poważne kłopoty zdrowotne napotkał już wcześniej były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, kiedy i on zaraził się koronawirusem. Zakażony niedawno był również nasz prezydent Andrzeja Dudy, ale na szczęście nie miał on poważniejszych dolegliwości w czasie choroby.

 

CZYTAJ TEŻ: Ważne odkrycie! Po przebadaniu płuc zmarłych na COVID-19 stwierdzono…

 

 

Źródło: „Ukraińska Prawda” ; Interia.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze