11.8 C
Warszawa
piątek, 23 września, 2022

Zamach bombowy podczas uroczystości! Opublikowano zdjęcia… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny potwierdziło się, że choć na całym globie wciąż daje się we znaki druga fala pandemii koronawirusa, to jednak działalność terrorystycznych struktur nie zakończyła się. W dniu dzisiejszym doszło do kolejnego zamachu. Tym razem atak został przeprowadzony przy okazji ważnych uroczystości.

 

Terroryści wykorzystali tym razem ładunki wybuchowe, a za cel ataku wzięli sobie ludzi zgromadzonych na terenie cmentarza w mieście Dżudda, znajdującym się w zachodniej części Arabii Saudyjskiej. Ceremonia, która tam się odbywała, kiedy doszło do eksplozji, stanowiła obchody organizowane w ramach upamiętnienia zakończenia pierwszej wojny światowej.

 

O tych dramatycznych wydarzeniach, do których doszło przy okazji środowych uroczystości w Arabii Saudyjskiej poinformowali między innymi przedstawiciele francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na szczęście nie ma informacji na temat śmierci kogokolwiek podczas ataków, wiadomo jednak iż niektórzy zostali ranni.

 

Coroczna ceremonia upamiętniająca zakończenie I wojny światowej na niemuzułmańskim cmentarzu w Dżuddzie, z udziałem kilku konsulów generalnych z innych krajów, w tym konsula francuskiego, była celem ataku z użyciem ładunku wybuchowego, co spowodowało kilka obrażeń

– przekazał francuski MSZ.

 

Warto zaznaczyć, że w uroczystościach brali udział również dyplomaci. Francuski resort spraw zagranicznych zaapelował do władz Arabii Saudyjskiej o konkretne zajęcie są tą sprawą.

 

Dyplomaci, którzy brali udział w ceremonii upamiętniającej zakończenie wojny, potępiają ten tchórzliwy atak, który jest całkowicie nieuzasadniony. Wzywają władze saudyjskie do rzucenia jak największej ilości światła na ten zamach oraz do zidentyfikowania i ujęcia sprawców

– czytamy w komunikacie MSZ-u Francji.

 

Dzisiejszy atak bombowy był już drugim w przeciągu dwóch tygodni zamachem na terenie miasta Dżudda. W dniu 29 października doszło tam do ataku nożownika, który ranił mężczyznę ochraniającego lokalny francuski konsulat.

 

 

 

 

Źródło: TVP.info

Fot.: Needpix.com ; Twitter/@CatholicArena

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze