12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Brutalne morderstwo 9-miesięcznego Szymona. Rodzice byli pijani

Przeczytaj koniecznie

W niedzielę w Legnicy doszło do tragicznego wydarzenia. W jednym z mieszkań, znaleziono ciało 9-miesięczego chłopca. Podejrzanym sprawcą jest ojciec dziecka, któremu zarzucono zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. 46 mężczyzna został już aresztowany przez Legnicki sąd. Wraz z mężczyzną aresztowano także matkę dziecka, podejrzaną o fizyczną i psychiczną przemoc wobec niemowlaka. 

 

Informacja o aresztowaniu rodziców chłopca wypłynęła od rzeczniczki Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Lidia Tkaczyszyn. Według prokuratury dziecko znaleziono martwe w tragicznym stanie. Dziecko w momencie śmierci miało na głowie liczne obrażenia. Pracownicy pogotowia szybko wezwali na miejsce policję oraz prokuraturę. Na ciele dziecka zdiagnozowano liczne urazy czaszkowo- mózgowe.

 

Policja szybko zatrzymała 46-letniego ojca dziecka, który znajdował się wtedy w stanie nietrzeźwości. Matka dziecka także była pijana, jednak po przybyciu policji kobiety nie było na mieszkaniu. Policja zatrzymała ją w poniedziałek. Ze śledztwa wynika, że rodzice krótko przed śmiercią swojego dziecka pili alkohol. Do tragedii doszło prawdopodobnie w momencie płaczu dziecka, wtedy to pijany ojciec zadał mu kilka mocnych uderzeń w głowę, co skutkowało licznymi obrażeniami czaszki, a w konsekwencji zgonem dziecko. Według informacji prok. Tkaczyszyn mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Kobiety prawdopodobnie nie było na miejscu w chwili dokonania zbrodni.

 

Jak wynika z danych pochodzących z prokuratury ojciec dziecka był już wcześniej karany. Odbył karę 12 lat pozbawienia wolności za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym. Matka zamordowanego chłopca ma siedmioro innych dzieci. Zamordowany chłopiec był jedynym dzieckiem, które miała kobieta wraz z 46-latkiem. Kobietę już wcześniej pozbawiono praw rodzicielskich. „Sąd Rejonowy w Legnicy z urzędu prowadził postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad 9-miesięcznym dzieckiem. W październiku sąd ograniczył we władzy rodzicielskiej matkę w ten sposób, że ustanowił nadzór kuratora, a ojca ograniczył do ogólnego wglądu w wychowanie dzieci” – informuje prok. Tkaczyszyn.

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: wp-content

 

 

 

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze