17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Decyzja sanepidu ws. zjazdu w Toruniu została podjęta

Zobacz koniecznie

Ostatni zjazd w Toruniu, na którym świętowano 29 urodziny Radia Maryja wywołał w mediach wiele szumu. Między innymi słowa Ojca Rydzyka spotkały się z wieloma nieprzychylnymi opiniami. Wiele osób miało również obiekcje odnośnie zachowania przez uczestników uroczystości środków bezpieczeństwa związanych z Covid-19. Sprawą szybko zajął się sanepid i wydał już opinię.

 

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu podjął decyzje, iż nie nałoży żadnych kar na uczestników oraz informuje, że nie dopatrzył się na uroczystości żadnych niewłaściwych zachowań. Jak możemy przeczytać na portalu rmf24.pl swoją decyzję oparł na podstawie zeznań organizatorów oraz opinii policji. Funkcjonariusze tamtejszej policji zgodnie uznali, że przepisy bezpieczeństwa zostały należycie zachowane.

 

 

28 urodziny Radia Maryja były bardzo ważnym wydarzeniem dla wiernych, więc na uroczystości pojawiło się wiele osób. Największe zastrzeżenia padły w stronę osób, które uczestniczyły w obrzędach bez zakrycia ust i nosa oraz sugerowano, że podczas trwania uroczystości nie zachowano odpowiedniego odstępu. Organizatorzy twierdzą jednak, że każda osoba z wyjątkiem sprawujących obrzęd miała zasłonięte usta oraz nos oraz zachowała odpowiedni odstęp, czyli maksymalnie jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Dodatkowo ustalono, że w trakcie trwania obrzędu na miejscu znajdowały się tablice informacyjne wraz z dozownikami płynów odkażających.

 

 

„O fakcie prawidłowego zorganizowania i przeprowadzenia uroczystości świadczy również to, iż przebieg uroczystości nie wzbudził żadnych wątpliwości Policji i innych funkcjonariuszy, którzy z racji na udział w uroczystości osób obowiązkowo chronionych na mocy stosownych przepisów, również znajdowali się na uroczystości lub przebieg i organizację uroczystości kontrolowali” – relacjonuje Łukasz Betański z WSSE w Bydgoszczy. Uważacie, że decyzja sanepidu jest słuszna?

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: YouTube/Radio Maryja (zrzut ekranu)

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze