17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Dramat znanego polskiego muzyka. Smutne doniesienia

Zobacz koniecznie

Püdelsi to jeden z bardziej popularnych i dobrze wszystkim znanych krakowskich rockowych zespołów. W ostatnim czasie Internet obiegła smutna informacja na temat stanu zdrowia lidera zespołu – Andrzeja Bieniasza. Jego siostra zorganizowała szybką zbiórkę. 

 

Informacja na temat tragicznej kondycji zdrowotnej znanego lidera Püdelsów wypłynęła od siostry bliźniaczki muzyka. Wiadomość, która pojawiła się na instagramie, niewątpliwie wstrząsnęła sercami wielu osób. Parę miesięcy temu Andrzej Bieniasz otrzymał diagnozę, że cierpi na rzadki rodzaj nowotworu – chłoniaka z komórek płaszcza.

 

W sierpniu tego roku stan gwiazdy gwałtownie się pogorszył. „Po dwóch tygodniach męczarni i nieprzespanych nocy, został przyjęty do szpitala. Podejrzewano polineuropatię, na skutek przebytej chemioterapii. ” – możemy przeczytać we wpisie Iwony Dobrowolskiej na Instagramie. Kondycja Bieniasza jest na tyle poważna, że ma on problemy z utrzymaniem telefonu w rękach czy nawet chodzeniem. Obecna sytuacja epidemiczna w Polsce, także nie sprzyja procesowi leczenia. W tego typu chorobach bardzo istotną rolę gra czas. Każdorazowe testy znacznie przedłużają proces leczenia.

 

Koszty leczenia muzyka są bardzo wysokie. „Przy wznowie, czyli drugim rzucie chłoniaka z komórek płaszcza stosuje się lek IBRUTYNIB, który nie jest refundowany. Koszt tygodniowej terapii tym preparatem wynosi 4 tys. zł. Leczenie nawrotu choroby łączy się z wielomiesięczną kuracją i kosztowną rehabilitacją. Dotychczas Püdel i Beata, jego żona, sami ponosili wysokie koszty rehabilitacji i na szczęście byli w sanie sfinansować pierwsze 3 tygodnie leczenia” – taki wpis zamieściła na swoim profilu siostra Bieniasza.

 

Na portalu Zrzutka.pl pojawiła się zbiórka, która ma na celu zgromadzenie jak największej sumy na rehabilitacje artysty. Jej autorem jest wyżej wspomniana Iwona Dobrowolska, która bardzo wspiera swojego brata, w tym ciężkim dla niego czasie.

 

Źródła:

wp.pl

Fot.: Commons.Wikipedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze