8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Dramatyczne sceny przy okazji epidemii w Niemczech. Ciała zmarłych trzymane są w…

Zobacz koniecznie

Choć wielu ludzi w różnych krajach jest już zmęczonych ciągłą walką z pandemią, to jednak rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz zatłoczenie w służbie zdrowia nadal wywołuje sporo problemów i bardzo smutnych sytuacji w różnych krajach. Niepokojące sceny mają miejsce w ostatnim czasie u naszych zachodnich sąsiadów, chociaż wcześniej Niemcy oceniano jako państwo dobrze radzące sobie z epidemią.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje…

 

Swego czasu państwo niemieckie przyjmowało również pacjentów z innych europejskich państw. Teraz jednak w Niemczech pojawił się problem z… miejscem na przechowywanie zwłok. Jak podawały w ostatnich dniach media,  nastąpić miał tam w ostatnim czasie gwałtowny wzrost liczby zakażeń i zgonów.

 

Brak miejsc w szpitalach miał przynieść również przykry efekt w postaci potrzeby znalezienia nowych miejsc, w których znajdować mogą się ciała zmarłych. W kraju związkowym Hesja, a dokładniej w miejscowości Hanau leżącej nieopodal Frankfurtu zdecydowano o tymczasowym przechowywaniu zwłok we wnętrzu kontenerów transportowych. Jest to skutek zbyt dużej ilości ciał, które już trafiły do szpitalnych kostnic, a w tych skończyło się w dużej mierze miejsce. Informacje na ten temat przekazał portal stacji SkyNews.

 

ZOBACZ TEŻ: Polka przyjęła szczepionkę na COVID-19! Opowiedziała co działo się później…

 

Jeśli ktoś umiera i w szpitalu nie ma miejsca, ciało jest umieszczane w tym kontenerze, gdzie przez krótki czas oczekuje na pochówek 

— powiedziała w rozmowie ze SkyNews urzędniczka odpowiedzialna za cmentarze i krematoria funkcjonujące na terytorium Hanau pod Frankfurtem.

 

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że sytuacja epidemiczna zmienia się momentami dość dynamicznie, a więc nie jest wykluczone, że obecnie lub w niedalekiej przyszłości może niestety zaistnieć konieczność przechowywania w takim kontenerze większej ilości ciał niż tylko kilku zmarłych osób.

 

 

Źródło: SkyNews ; RadioZET.pl

Fot.: Pixabay

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze