12.1 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Lider kibolskiej bojówki trafi na dożywocie?! Szokujące ustalenia

Zobacz koniecznie

W ostatnich latach niejednokrotnie dochodziło do działań Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzonych w struktury grup przestępczych tworzonych przez ludzi wywodzących się ze środowiska pseudokibiców. Za mocne ciosy zadane takowym grupom uznano m.in. akcje i zatrzymania dokonane w Małopolsce oraz na Śląsku. Dla wielu przy tej okazji wstrząsające były doniesienia dziennikarzy, którzy w swych reportażach i artykułach opowiadali o brutalnych akcjach realizowanych przez bojówki pseudokibiców.

 

Przy okazji podjętych poczynań przez polską policję w ostatnich latach jako rozbite określono gangi takie jak m.in. Wisła Sharks, czyli bojówkę kojarzoną z Wisłą Kraków, wrogi im Jude Gang tworzony przez chuliganów Cracovii czy Psycho Fans- grupę kiboli Ruchu Chorzów zaprzyjaźnionych z tymi, którzy sympatyzują z krakowską Wisłą.

 

Dla wielu zaskoczenie mógł stanowić fakt, że część wysoko postawionych w hierarchii tych gangów ludzi zdecydowało się na współpracę z policją oraz wymiarem sprawiedliwości, a co za tym idzie złożyć zeznania mogące obciążyć ich wcześniejszych kompanów w przestępczej działalności.

 

Spore poruszenie w niektórych mediach wywołują również informacje na temat tego co planował dokonać nieformalny lider Psycho Fans oraz wieści dotyczące kary jaka może mu za to grozić. Możliwe jest bowiem, że szef kojarzonego z Ruchem Chorzów gangu pozostanie za kratkami więzienia już do końca swojego ziemskiego życia.

 

ZOBACZ TEŻ: Nowa gangsterska wojna w Małopolsce? „60-tki” kontra „sztywni”

 

Mowa tu o Macieju M. ps. „Maślak”, który wśród zarzutów usłyszał również ten mówiący o planowaniu pozbawienia życia prokuratora oraz nakłaniania do tego dwóch innych osób. Szef gangu Psycho Fans przygotowywać miał również plan zniszczenia przez spalenie około stu tomów akt postępowania prowadzonego przeciwko kierowanej przez niego przestępczej strukturze przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.

 

„Maślak” miał prowadzić obserwację prokuratora w ramach zaplanowania ataku i wybrania odpowiedniego miejsca na dokonanie zamachu na jego życie. Podpalenia akt mieli dokonać najprawdopodobniej młodsi członkowie Psycho Fans w ramach wykazania się przed szefostwem grupy.

 

Za te przestępstwa „Maślakowi” grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: YouTube/Firms & Fights (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze