13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Nagrania rozmów i wymiana wiadomości pomiędzy S. Nowakiem a D. Tuskiem i R. Trzaskowskim? Nowe doniesienia na temat śledztwa

Zobacz koniecznie

Dziennikarze śledzący w ostatnich miesiącach wydarzenia polityczne i okołopolityczne w naszym kraju sporo uwagi poświęcili też sprawie byłego ministra transportu Sławomira Nowaka, który po zmianie rządu w Polsce wyjechał na Ukrainę i również tam zamieszany jest w aferę korupcyjną.

 

ZOBACZ TEŻ: Poseł Kukiz’15 miał „kuriozalne zachcianki”? Intrygujące doniesienia w mediach

 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wraz z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym przedstawiła dawnemu członkowi rządu Donalda Tuska aż jedenaście zarzutów. „Gazeta Polska” przekazała nowe wieści związane z tą sprawą oraz tego co pojawia się w śledztwie dotyczącym korupcyjnych przestępstw, o udział w których podejrzewany jest Sławomir Nowak. Przypomnijmy, że miał on według ustaleń śledczych stać na czele grupy realizującej przestępczy proceder.

 

Według treści artykułu opublikowanego przez „Gazetę Polską” byłego ministra transportu obciążać mają przede wszystkim zgromadzone w 60 tomach akt informacje, a także niejawne materiały. Według „GP” o wątpliwych poczynaniach dawnego przedstawiciela rządu PO-PSL ze szczegółami opowiadać miało kilku świadków, którzy dobrowolnie zgłosili się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz prokuratury, chcąc w ten sposób najprawdopodobniej uniknąć odpowiedzialności w postaci poważniejszych konsekwencji prawnych.

 

ZOBACZ TEŻ: Zhakowano konto polskiej minister. Ważny apel i przestroga!

 

Jak pisze tygodnik „Gazeta Polska” wśród zgromadzonych w trakcie śledztwa materiałów określanych jako niejawne, znaleźć miały się m.in. podsłuchane rozmowy oraz wymiany wiadomości pomiędzy Sławomirem Nowakiem a byłym premierem Donaldem Tuskiem, byłą premier Ewą Kopacz oraz obecnym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, który przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich poległ w drugiej turze rywalizując o fotel prezydencki z prezydentem Andrzejem Dudą.

 

„Gazeta Polska” co zrozumiałe nie ujawniła treści tych rozmów i korespondencji.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; Gazeta Polska

Fot.: YouTube/TVP Info (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze