4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nie żyje kolejna polska aktorka. Wystąpiła w słynnej komedii i znanych serialach

Zobacz koniecznie

Niestety w ostatnim czasie kilkukrotnie osoby interesujące się polskim teatrem i kinem miewają okazję do żałoby oraz urojenia łzy. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu w ostatnich tygodniach zmarli m.in. aktorka Katarzyna Łaniewska oraz aktor Piotr Machalica, który chorował na COVID-19. Dziś niestety polskie media informacyjne obiegła informacja o śmierci kolejnej znanej w naszym kraju osobistości związanej ze sceną teatralną oraz kinem.

 

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje polski aktor. Prezydent opublikował poruszający wpis…

 

Jak podano na łamach „Gazety Wyborczej”, a później także portalu Rmf24.pl, do wieczności odeszła w poniedziałek (14 grudnia) pochodząca z Poznania aktorka Hanna Stankówna. Znana była ona z ról w takich popularnych produkcjach jak „Seksmisja” oraz znane seriale, m.in.: „07 zgłoś się”, „Jan Serce”, „Niania”, „Barwy Szczęścia”, „Tygrysy Europy” i „Na Wspólnej”. Odgrywała również wiele ról na deskach Teatru Polskiego. Aktorka zmarła przeżywszy 82 lata.

 

Urodzona 4 maja 1938 r. Hanna Stankówna, już jako 19-letnia dziewczyna wystąpiła w filmie pt. „Prawdziwy koniec wielkiej wojny” Jerzego Kawalerowicza. Ukończyła ona później, bo w 1959 r. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. W tym też roku rozpoczęła się jej współpraca z Teatrem Polskim, również działającym na terenie stolicy.

 

ZOBACZ TEŻ: Polka przyjęła szczepionkę na COVID-19! Opowiedziała co działo się później.

 

Aktorka została uhonorowana w 1987 roku poprzez otrzymanie Srebrnego Krzyża Zasługi. Rok później, w 1988 roku otrzymała natomiast odznakę „Zasłużony dla Teatru Polskiego w Warszawie”. Natomiast w 1995 roku Hanna Stankówna została nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Zmarła aktorka spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na środę 23 grudnia przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

 

Źródło: Gazeta Wyborcza ; Rmf24.pl ; Onet.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze