19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Nowy sondaż po unijnym szczycie! Wielu może być zaskoczonych

Zobacz koniecznie

Poznaliśmy wyniki nowego sondażu, który został przeprowadzony dla „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster już po unijnym szczycie, w ramach którego premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz innym przedstawicielom polskich i węgierskich władz udało się wywalczyć spore sumy pieniędzy w ramach rekompensaty za straty poniesione z powodu epidemii koronawirusa. Jak się okazuje, było to wydarzenie docenione przez wiele Polek i Polaków.

 

Jak wynika z przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster sondażu, Prawo i Sprawiedliwość nadal piastuje fotel lidera  w zestawieniu ugrupowań, na które chcą oddać swój głos wyborcy w naszym kraju. Jak podaje „Super Express”, gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, partia obecnie rządząca mogłaby liczyć na 40,05 % poparcia. Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,29 %, zaś na trzecim miejscu według wyników sondażu plasuje się nowa na polskiej scenie politycznej inicjatywa stworzona przez Szymona Hołownię, czyli Polska 2050 z poparciem na poziomie 12,44 % poparcia wśród respondentów.

 

Jak poinformował „Super Express”, na kolejnych miejscach w zestawieniu sondażowych wyników znalazła się Lewica, na którą oddanie głosu zadeklarowało 8,52 % respondentów. Jak wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Badań Pollster, w obecnej sytuacji do Sejmu mogłyby dostać się również: Konfederacja, na którą chęć oddania głosu deklaruje 6,03 % badanych, a także Polskie Stronnictwo Ludowe, które w tym sondażu osiągnęło wynik na poziomie 5,27 %.

 

Sondaż ten został zrealizowany w sobotę 12 grudnia 2020 r. na próbie 1067 respondentów, którymi byli jak podaje RadioZET.pl dorośli Polacy.

 

To pokazuje, że nasza strategia negocjacyjna była nie tylko słuszna, ale też doceniona przez Polaków 

– Skomentował wnioski płynące z tych korzystnych dla Zjednoczone Prawicy wyników sondażowych, cytowany na łamach portalu RadioZET.pl poseł Radosław Fogiel (PiS).

 

 

 

Źródło: Super Express ; Instytut Badań Pollster ; RadioZET.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze