11.6 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

PILNE! Nowe dane dotyczące epidemii w Polsce! Śmiertelność wywołuje zaniepokojenie…

Zobacz koniecznie

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny podzieliło się danymi dotyczącymi epidemii koronawirusa w naszym kraju. Temat rozprzestrzeniania się słynnego już wirusa SARS-CoV-2, a przy tym walki z pandemią nadal budzi sporo emocji zarówno w Polsce, jak i w Europie oraz na świecie.

 

ZOBACZ TEŻ: Polskie miasto odnotowuje rekord zgonów. Ciężko przypomnieć sobie tak dramatyczną sytuację…

 

Jak przekazał resort zdrowia, w ciągu minionej doby w naszym kraju stwierdzono 12 454 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Zmarło natomiast 605 zarażonych koronawirusem, z czego 155 miało przechodzić COVID-19 bez tzw. chorób współtowarzyszących. Łączny bilans epidemii w Polsce to oficjalnie ponad 1 159 900 stwierdzonych przypadków zakażenia oraz śmierć ponad 23 900 osób, które były zarażone koronawirusem.

 

ZOBACZ TEŻ: Polka przyjęła szczepionkę na COVID-19! Opowiedziała co działo się później.

 

Dane z ostatniej doby dotyczą głównie województwa mazowieckiego- 1461 stwierdzonych przypadków zakażenia, woj. wielkopolskiego- 1373 stwierdzone przypadki, woj. śląskiego- 1340 stwierdzonych przypadków, a także woj. kujawsko-pomorskiego- 1181 stwierdzonych przypadków i woj. zachodniopomorskiego, gdzie odnotowano  1064 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W pozostałych województwach liczby stwierdzonych nowych przypadków są na poziomie poniżej 1000 osób.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje.

 

Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że w ostatnich dniach wzrosła śmiertelność w naszym kraju, a już w ubiegłych miesiącach dane dotyczące umieralności były niepokojące, o czym również pisaliśmy na łamach naszego portalu. Choć w Polsce nie obserwujemy tak dramatycznych scen na szpitalnych korytarzach jak swego czasu w północnej części Włoch lub niektórych regionach Hiszpanii, to jednak i u nas zatłoczenie w służbie zdrowia w czasie epidemii wiąże się ze wzrostem liczby zgonów wśród osób cierpiących na różnorakie choroby i przypadłości.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze