26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

PILNE! Przekroczyliśmy milion zakażeń. Wiemy jakie są przewidywania dotyczące końca pandemii

Zobacz koniecznie

Niedawno informowaliśmy o przekroczeniu łącznej liczby miliona doświadczonych zakażeniem koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów. Teraz stwierdzono takową liczbę również w Polsce. Niestety przy okazji drugiej fali słynny już wirus SARS-CoV-2 zebrał dramatyczne żniwo w różnych zakątkach globu. Problemy nie ominęły również naszego kraju oraz rodzimej służby zdrowia.

 

Według danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w ciągu minionej doby stwierdzono w Polsce 13 855 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a zmarło 609 ludzi, u których potwierdzono wcześniej obecność SARS-CoV-2. Ch0ć w ostatnich dniach przyrosty zakażeń były mniejsze niż na początku tygodnia czy na przełomie października i listopada, to jednak nadal należy ostrożnie podchodzić do tej kwestii i respektować obostrzenia, aby uniknąć nawracania się pandemii.

 

Dzisiejsze dane dotyczące kolejnych pozytywnych wyników testów na obecność koronawirusa łączą się z tym, że przekroczyliśmy w Polsce liczbę miliona stwierdzonych przypadków zakażenia w czasie trwania pandemii.

 

Według przewidywań światowych ekspertów, pandemia może zakończyć się już najbliższej wiosny, a dokładniej w okolicach czasu Świąt Wielkanocnych. Ma być to bowiem efekt tego, że zaszczepiona zostanie część osób i to pomoże przerwać łańcuch zakażeń.

 

 

Źródło: Onet.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze