20.9 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

PILNE! Zostanie wprowadzona „narodowa kwarantanna”! Czekają nas nowe ograniczenia

Zobacz koniecznie

Jak informowaliśmy w ostatnich dniach i tygodniach, Polska zmaga się z problemem polegającym na zwiększonej umieralności wynikającej z zatłoczenia w służbie zdrowia podczas epidemii. Choć nie musimy obserwować tak dramatycznych scen jak swego czasu w niektórych szpitalach włoskich i hiszpańskich, to jednak też i w naszym kraju widmo „trzeciej fali” na tyle poważnie zagraża wydolności służby zdrowia, że jak argumentuje Minister Zdrowia konieczne jest podjęcie działań i wprowadzenie środków, które pomogą jej uniknąć. W związku z takim stanem rzeczy, podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie „narodowej kwarantanny” od 28 grudnia.

 

ZOBACZ TEŻ: Problemy domów pogrzebowych i producentów worków na zwłoki. COVID-19 powoduje dramatyczne sytuacje

 

Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni. Szczepienia, na które tak bardzo czekamy nie ochronią nas w najbliższym czasie – nawet jeśli rozpoczniemy je w tym roku, to efekt w styczniu czy w lutym jeszcze się nie pojawi

– ocenił podczas konferencji minister Adam Niedzielski.

 

Szef resortu zdrowia zaapelował do Polek i Polaków o odpowiedzialność za siebie i innych, jednak stwierdził też, że same apele nie są w tej sytuacji wystarczającej. To czym grozi nadejście trzeciej fali epidemii koronawirusa ma być przesłanką do wprowadzenia pod sam koniec bieżącego roku kolejnych obostrzeń.

 

Jeśli to widmo się zmaterializuje to możemy być pewni, że nasz system zdrowia nie będzie działał wydolnie

– przestrzegł przed ryzykiem zaistnienia trzeciej fali epidemii koronawirusa minister zdrowia.

 

ZOBACZ TEŻ: Polka przyjęła szczepionkę na COVID-19! Opowiedziała co działo się później

 

W ramach narodowej kwarantanny do obecnie obowiązujących obostrzeń dodane zostaną nowe ograniczenia dotyczące spędzania urlopów w okresie zimowym, a także nocy sylwestrowej.

 

  • W okresie od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą stoki narciarskie.
  • W tym czasie (od 28 grudnia do 17 stycznia) zamknięte zostaną też galerie handlowe (poza działającymi w nich aptekami, sklepami spożywczymi i drogeriami. Zamknięte mają zostać również hotele, w tym także dla osób podróżujących służbowo.
  • Od 28 grudnia także, ludzie którzy przybędą transportem zbiorowym do naszego kraju, muszą liczyć się z okresem 10 dni kwarantanny.
  • W noc Sylwestrową zabronione będzie przemieszczanie się od godz. 19 w dniu 31 grudnia do godz. 6 rano w dniu 1 stycznia 2021 roku.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; TVP Info ; Instagram/lukaszbok_kiks

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze