6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Słynny wulkan w Europie przebudził się. Pył pokrył popularne wśród turystów miasto [WIDEO]

Zobacz koniecznie

To co działo się w ciągu ostatniej doby na południu Włoch było z jednej strony widowiskowe, a z drugiej mogło wywołać spory niepokój. Jak podają media we Włoszech i na świecie przebudził się znany wulkan Etna znajdujący się we wschodniej części Sycylii.  W internecie opublikowano fotografie i nagrania zarejestrowane ostatniej nocy. Widoki jakie jawiły się na tle nocnego nieba, kiedy Etna w godzinach nocnych wykazywała aktywność wywołać dreszcz emocji.

 

W nocy z południowo-wschodniego krateru sycylijskiego wulkanu wydobywała się lawa i kłęby dymu. Ich ilość była bardzo duża. To co się działo mieli dostrzegać również niektórzy mieszkańcy innego regionu Italii- Kalabrii. Jak podano w dniu dzisiejszym, na leżące w pobliżu Etny miasto Katania spadła spora ilość pyłu. Pozbyć się go musieli między innymi mieszkańcy chcący rano ruszyć swoimi samochodami. Ludzie sprzątali w wyniku zaistniałej sytuacji zarówno swoje pojazdy, jak i też np. balkony.

 

W ostatnich godzinach widać nad wulkanem unoszące się kłęby. Wielu ludzi zastanawia się obecnie czy Etna może czymś jeszcze zaskoczyć w przeciągu kolejnych kilkudziesięciu godzin.

 

Warto jednak pamiętać, że Etna dość regularnie wykazuje aktywność. W 2017 roku w wyniku jej przebudzenia nie brakowało również osób, które wymagały hospitalizacji.

 

Włoski Instytut Geofizyki i Wulkanologii określił nową fazę aktywności sycylijskiego wulkanu jako zmienną, jednak z tendencją do zmniejszania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Facebook ; Twitter ; PolsatNews.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze