25.8 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

To historyczny moment! Pierwsza Brytyjka zaszczepiona przeciwko COVID-19 [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Na całym świecie w dalszym ciągu trwa walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który przy okazji jesiennej drugiej fali pandemii mocno dał się we znaki służbom zdrowia w wielu państwach. Według przewidywań cała ta trudna sytuacja zakończyć może się w okolicach Świąt Wielkanocnych, kiedy już przerwany prawdopodobnie zostanie łańcuch zakażeń, kiedy spore grono osób przyjmie szczepionkę. O ważnym kroku w tej kwestii media informują jednak też już w dniu dzisiejszym.

 

Wielka Brytania to kraj, który jako pierwszy rozpoczął stosowanie szczepionki przygotowanej przez firmy Pfizer oraz BioNTech. W mediach i na portalach społecznościowych pojawiło się dziś nagranie ukazujące dokonanie pierwszego szczepienia w Zjednoczonym Królestwie. Wiele osób określa tę uwiecznioną chwilę przełomowym lub nawet historycznym momentem.

 

Pochodząca z Irlandii Północnej i która w przyszłym tygodniu obchodzić będzie 91. urodziny Margaret Keenan stała się pierwszą w Wielkiej Brytanii osobą, która przyjęła tę właśnie szczepionkę.

 

Czuję się uprzywilejowana faktem, że jestem pierwszą osobą zaszczepioną przeciw Covid-19. To najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogłam sobie zażyczyć

– skomentowała ten fakt sama zainteresowana.

 

 

 

Źródło: Twitter/@SkyNews ; Rmf24.pl

Fot.: Pixnio

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze