17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Tragiczne sceny! Zabito kilku funkcjonariuszy

Zobacz koniecznie

Niestety doszło do kolejnej dramatycznej sytuacji, przy okazji której narażający się podczas pełnienia obowiązków przedstawiciele służb, przypłacili swoje zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo innych własnym życiem. O dramatycznych scenach jakie rozegrały się w nocy z wtorku na środę w centralnej części Francji informują dziś media w różnych częściach świata.

 

Tragedia miała miejsce w odizolowanej wiosce leżącej nieopodal St. Just na terenie departamentu Puy de Dome w środkowej części Francji. T0 tam interwencja domowa i chęć pomocy kobiecie, która przed swoim oprawcom ukryła się na dachu budynku, przerodziła się w strzelaninę. W jej wyniku życie straciło niestety trzech funkcjonariuszy francuskiej Żandarmerii Narodowej. Dodatkowo jeden funkcjonariusz został ranny. Informacje na ten temat przekazała agencja AFP.

 

ZOBACZ TEŻ: Tragiczna śmierć policjanta z Polski. Drugi odniósł poważne obrażenia… [WIDEO]

 

Napastnikiem okazał się być 48-letni mężczyzna. Miał on być niezrównoważonym człowiekiem, który prowadził spór o dzieci, z kobietą ukrywającą się na dachu, gdy docierali na miejsce przedstawiciele Żandarmerii Narodowej.

 

48-latek po oddaniu strzałów i zranieniu czterech funkcjonariuszy (z czego trzech jak wspomniano niestety nie udało się uratować) podpalił budynek i uciekł z miejsca zdarzenia. Jakiś czas później odnaleziono zwłoki napastnika. Według informacji przekazanych przez AFP miały znajdować się w samochodzie i wiele okoliczności wskazuje na to, że mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

 

Kobieta, która zaalarmowała służby o tym co się dzieje i ukryła przed agresorem na dachu została uratowana i nie zagraża jej życiu niebezpieczeństwo. 48-latek miał być już wcześniej znany służbom ze względu na działania, których dopuszczał się w ramach walki o prawo do opieki nad dziećmi.

 

 

Źródło: AFP ; PolsatNews.pl

Fot.: Pixabay

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze