-2.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Wstrząsający finał demonstracji we Francji. Jest wielu rannych wśród policjantów [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W zeszłą sobotę we Francji odbyły się demonstracje, które dotyczyły nowej ustawy, odnośnie zakazu fotografowania i nagrywania policjantów w trakcie interwencji oraz rasistowskich zachowań funkcjonariuszy. Decyzja spotkała się z wieloma nieprzychylnymi opiniami, a ulice w momencie zawrzały, wypełniając się wieloma protestującymi. Podczas manifestacji doszło do nieoczekiwanych zwrotów akcji i brutalnego ataku na funkcjonariuszy.

 

Według oficjalnych danych podczas protestu, ucierpiało ok. 60 policjantów i żandarmów. Protestujący bez wątpienia nie skupili się na ochronie swoich praw, ale postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość funkcjonariuszom.  Do Internetu trafiło wiele nagrań, na którym możemy zobaczyć brutalne ataki na funkcjonariuszy policji. Demonstrujący obrzucili służby bezpieczeństwa racami oraz fajerwerkami. Wielu stróży prawa jest w ciężkim stanie i ma poważnie uszkodzoną czaszkę.

 

 

Bez wątpienia nikt nie spodziewał się takiej skali agresji. Służby bezpieczeństwa są zaskoczone ilością pobić i zniszczeń. Demonstrujący zdemolowali wiele miejsc powszechnego użytku takie jak paryskie restauracje, biura nieruchomości czy fasada banku Francji.  Aresztowano łącznie 81 osób.

 

Źródła:

dziennik.pl

Foto & Video.: You Tube/DW News

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze