16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Zhakowano konto polskiej minister. Ważny apel i przestroga!

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie przy okazji zaistnienia różnorakich kontrowersji oraz dyskusji na tematy, które wywołują sporo emocji w polskim społeczeństwie, dochodziło też niejednokrotnie do aktów wandalizmu, ataków na kościoły i policję oraz innych bulwersujących zachowań. Dziś natomiast pojawiła się w mediach informacja o hakerskim ataku, którego ofiarą stała się członkini polskiego rządu- minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, której przejęto konto na Facebooku.

 

ZOBACZ TEŻ: Szokujące sceny! Na nagraniu uchwycono bulwersujące zachowanie i atak na policjanta [WIDEO]

 

We wtorek na facebookowym profilu minister Marleny Maląg pojawił się wpis odnoszący się krytycznie do działalności tzw. Strajku Kobiet, jednak zawierający w swej treści dziwne sformułowania, które można uznać za bardzo obraźliwe, a zarazem jak oceniają niektórzy- rasistowskie.

 

O zaistniałej sytuacji sama zainteresowana poinformowała za pośrednictwem Twittera. To co jest publikowane na jej facebookowym profilu po hakerskim ataku Marlena Maląg określiła jako „kłamliwa manipulacja„.

 

Moje konto na Facebooku padło ofiarą hakerów. Do czasu kiedy nie poinformuję o odzyskaniu go proszę traktować pojawiające się posty jako kłamliwą manipulację.

– Napisała w treści opublikowanego na Twitterze wpisu polska minister, która stała się ofiarą hakera lub grupy hakerów.

 

Jak podaje portal Cyberdefence24.pl, po włamaniu na konto minister rodziny i polityki społecznej, opublikowany przez hakera wpis został udostępniony ponad 160 razy, a dodatkowo jest on wielokrotnie komentowany. Ta sytuacja pokazuje jak łatwo można ulec manipulacji w internecie i dać się wmanewrować w działania osób, które dopuszczają się przestępstwa.

 

Takie sytuacje są szczególnie niepokojące w kontekście niedawnej próby zamachu na warszawskich policjantów oraz tego jak duże negatywne emocje i bulwersujące zachowania mają miejsce przy okazji antyrządowych protestów.

 

 

 

Źródło: Twitter/@MarlenaMalag ; Cyberdefence24.pl ; Rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons/David Whelan

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze