20.4 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Bill Gates alarmuje. Globalna katastrofa coraz bliżej

Zobacz koniecznie

Najnowszy wpis Billa Gatesa nie napawa optymizmem.  Amerykanin przestrzega przed przerażającą globalną katastrofą, która ma wkrótce mieć miejsce. Przedsiębiorca postanowił działać i udzielić kilku cennych rad świeżo zaprzysiężonemu Joe Bidenowi. 

 

Bill Gates ceniony amerykański przedsiębiorca i filantrop zamieścił w ostatnim czasie na swoim blogu wpis, który przestrzega przed globalnym niebezpieczeństwem, które ma wkrótce nadejść. Cały problem tkwi w nieprzemyślanym zużywaniu energii i korzystaniu z nieodpowiednich wynalazków. Warunki klimatyczne są coraz gorsze, a globalne ocieplenie wciąż wzrasta.

 

 

Bill Gates postanowił uświadomić jak największą liczbę osób jak obecnie ma się sytuacja klimatyczna. Zaproponował kilka ciekawych rozwiązań jakie warto byłoby  podjąć w skutecznej walce z globalnym ociepleniem. Bez wątpienia warunki życia na przestrzeni ostatnich lat nie idą w dobrą stronę. Filantrop apeluje w szczególności do Amerykanów i tamtejszej władzy. Pierwszą kluczową kwestią jaką można zrealizować jest zwiększenie „podaży innowacji”. „Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię” – czytamy na portalu o2.pl

 

Zwiększenie popytu na innowację także ma niebagatelne znaczenie. „tworzenie świetnego produktu jeszcze nie oznacza, że zdominujemy rynek”- podsumowuje skrupulatnie Gates. Kolejną rzeczą jaką Amerykanin podkreśla w swoich radach wystosowanych w dużej mierze do władz to szeroka perspektywa. Według tego założenia problem nie dotyczy tylko jednego Państwa. Warto na sprawę spojrzeć globalnie i wziąć pod uwagę pewne powiązania między obywatelami różnych państw: „Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami” – podkreśla Gates.

 

Bill Gates zaznacza także, że globalne ocieplenie jest na tyle rozwinięte, że trudno będzie skutecznie zatrzymać jego skutki. Uważa, że im szybciej przystosujemy się do życia w trudniejszym klimacie tym łatwiej nam będzie w nim funkcjonować.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: commons.wikimedia.org

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze