Bill Gates alarmuje. Globalna katastrofa coraz bliżej

Najnowszy wpis Billa Gatesa nie napawa optymizmem.  Amerykanin przestrzega przed przerażającą globalną katastrofą, która ma wkrótce mieć miejsce. Przedsiębiorca postanowił działać i udzielić kilku cennych rad świeżo zaprzysiężonemu Joe Bidenowi. 

 

Bill Gates ceniony amerykański przedsiębiorca i filantrop zamieścił w ostatnim czasie na swoim blogu wpis, który przestrzega przed globalnym niebezpieczeństwem, które ma wkrótce nadejść. Cały problem tkwi w nieprzemyślanym zużywaniu energii i korzystaniu z nieodpowiednich wynalazków. Warunki klimatyczne są coraz gorsze, a globalne ocieplenie wciąż wzrasta.

 

 

Bill Gates postanowił uświadomić jak największą liczbę osób jak obecnie ma się sytuacja klimatyczna. Zaproponował kilka ciekawych rozwiązań jakie warto byłoby  podjąć w skutecznej walce z globalnym ociepleniem. Bez wątpienia warunki życia na przestrzeni ostatnich lat nie idą w dobrą stronę. Filantrop apeluje w szczególności do Amerykanów i tamtejszej władzy. Pierwszą kluczową kwestią jaką można zrealizować jest zwiększenie „podaży innowacji”. „Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię” – czytamy na portalu o2.pl

 

Zwiększenie popytu na innowację także ma niebagatelne znaczenie. „tworzenie świetnego produktu jeszcze nie oznacza, że zdominujemy rynek”- podsumowuje skrupulatnie Gates. Kolejną rzeczą jaką Amerykanin podkreśla w swoich radach wystosowanych w dużej mierze do władz to szeroka perspektywa. Według tego założenia problem nie dotyczy tylko jednego Państwa. Warto na sprawę spojrzeć globalnie i wziąć pod uwagę pewne powiązania między obywatelami różnych państw: „Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami” – podkreśla Gates.

 

Bill Gates zaznacza także, że globalne ocieplenie jest na tyle rozwinięte, że trudno będzie skutecznie zatrzymać jego skutki. Uważa, że im szybciej przystosujemy się do życia w trudniejszym klimacie tym łatwiej nam będzie w nim funkcjonować.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: commons.wikimedia.org

 

Komentarze

Komentarze