17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Krwawe zamieszki na Kapitolu. Prezydent Andrzej Duda zabrał głos

Zobacz koniecznie

Informowaliśmy w dniu dzisiejszym, podobnie jak robią to w ostatnich godzinach media w różnych częściach świata, iż w stolicy Stanów Zjednoczonych doszło do określanych przez wielu jako bezprecedensowych zajść na terenie amerykańskiego parlamentu. Protestujący wdarli się bowiem do budynku Kapitolu, który został w reakcji na to ewakuowany. Niestety nie obyło się bez rannych oraz ofiar śmiertelnych, ponieważ zginąć miały przy okazji zajść cztery osoby. Pojawiły się również informacje o użyciu broni oraz odnalezieniu przez służby ładunków wybuchowych. Głos w temacie zajść w Waszyngtonie zabrał m.in. Prezydent RP.

 

ZOBACZ NAGRANIA: Szokujące sceny na Kapitolu w USA! Są zabici i ranni! Służby miały odnaleźć ładunki wybuchowe [WIDEO]

 

O opanowaniu sytuacji w amerykańskim Kapitolu poinformowano przed północą (czasu polskiego). Nie cichną jednak komentarze po tym co się stało oraz obawy o to, że kolejnego dnia może dojść do podobnej sytuacji. Zdaniem części ekspertów jednak, nie powinno dojść do aż tak niebezpiecznych sytuacji w budynku parlamentu, ponieważ w Waszyngtonie obowiązuje stan wyjątkowy.

 

W odniesieniu do tego co działo się w stolicy USA, kiedy chciano zakłócić obrady parlamentu w Waszyngtonie, głos zabrali m.in. politycy z różnych stron świata, w tym przywódcy poszczególnych państw. Wpis dotyczący wtargnięcia do budynku Kapitolu popełnił także polski prezydent.

 

Wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym. Władza zależy od woli wyborców, a nad bezpieczeństwem państwa i obywateli czuwają powołane do tego służby. Polska wierzy w siłę amerykańskiej demokracji.

– Napisał na Twitterze Prezydent RP Andrzej Duda.

 

 

Źródło: Twitter/@AndrzejDuda ; TVP Info ; Polsat News ; Rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons/Kancelaria Prezydenta RP/Jakub Szymczuk

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze