18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Naukowcy blisko odkrycia prawdy… WHO rusza do akcji! Skąd naprawdę wziął się wirus?

Zobacz koniecznie

Międzynarodowi eksperci postanawiają odkryć rzeczywiste pochodzenie wirusa Covid-19. Istnieje wiele spekulacji, czy pojawienie się SARS-CoV-2 to przypadek czy celowe uderzenie w gospodarkę. Teorii jest wiele… Kiedy rozpoczną się pracę nad zbadaniem tajemniczego wybuchu epidemii? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie zamierza długo czekać i zajmie się sprawą w mgnieniu oka. 

 

Po oficjalnej zgodzie Chin  Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) może wreszcie rozpocząć śledztwo i odkryć co było rzeczywistym powodem pojawienia się wirusa Covid-19. Pomimo tego, że działania te miały się rozpocząć początkiem stycznia, nie doszło to do skutku, gdyż konieczna była oficjalna zgoda Chin. Kiedy Chińska Narodowa Komisja Zdrowia wyraziła zgodę, postanowiono jak najszybciej rozpocząć badania i dojść do odkrycia prawdy. Organizacja potwierdziła, że 14 stycznia rozpocznie swoje prace.

 

Pierwsze przypadki zakażenia wirusem Covid-19 odnotowano w grudniu 2019 roku w Wuhan. Na początku uważano, że wirus został zapoczątkowany przez nietoperze, pochodzące z dzikiego targu w Wuhan. Obecnie jednak Wang Yi chiński minister spraw zagranicznych uważa tę teorię za nieprawdziwą. Posługując się amerykańskimi oraz europejskimi badaniami twierdzi, że niekoniecznie Chiny dały początek całemu zajściu. Według dostępnych badań, jakimi posłużył się Wang Yi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wirus występował już wcześniej w Ameryce czy Europie.

 

Jak obecnie wygląda sytuacja Chin? Statystyki niestety nie napawają optymizmem. W ostatnim czasie odnotowano znaczny przyrost osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W niedzielę w Chinach potwierdzono 103 nowe przypadki zachorowania. Tak wysokich danych nie było w Chinach od końca lipca, dlatego według wielu ekspertów to niepokojący sygnał. Jak dalej rozwinie się cała sytuacja? Pozostaje nam czekać i śledzić na bieżąco nowe ustalenia badaczy. Wierzycie, że pojawienie się wirusa to celowe działanie, czy niefortunne zrządzenie losu? Piszcie śmiało.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze