4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nowoczesny sprzęt trafi do szpitali „inwestycja na rzecz ludzkiego życia” [FOTO]

Zobacz koniecznie

Decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego do polskich szpitali trafi 19 nowoczesnych tomografów. Mają cenne zastosowanie we wczesnym wykrywaniu koronawirusa. „To inwestycja na rzecz ludzkiego życia” – napisał szef rządu. 

 

 

„Poleciłem Agencji Rezerw Materiałowych przekazanie sprzętu umożliwiającego wczesne wykrywanie zakażenia koronawirusem. Do szpitali trafi 19 tomografów komputerowych, które będą wspierać ciężką pracę lekarzy.” – napisał dziś rano Premier Morawiecki na Facebooku. Wpis zdobywa setki reakcji.

 

 

Mateusz Morawiecki zaznacza w tym miejscu, że jego decyzja wiąże się z ryzykiem nadejścia trzeciej fali koronawirusa. Zdaniem zarówno polityków jak i epidemiologów, może być trudna do zneutralizowania i skazywać społeczeństwo na kolejne tygodnie dotkliwych obostrzeń. „W walce z wirusem liczy się każda godzina, a przewagę możemy zdobyć tylko działając z wyprzedzeniem.” – zapewnia szef rządu.

 

 

„Nasza walka z koronawirusem jest trudna, ale nie jesteśmy wobec tego zagrożenia bezbronni. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny będzie służył pacjentom nie tylko w czasie pandemii, ale również po jej przezwyciężeniu.” – dodaje Mateusz Morawiecki. 19 tomografów będzie zatem pracować w szpitalach w wielu miastach Polski. To z pewnością dobra informacja dla zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego szpitali.

 

 

Na koniec Premier przestrzega by szczególnie teraz, w decydującym etapie walki z pandemią, stosować się do podstawowej reguły DDM – dystans, dezynfekcja, maseczki. „Właśnie teraz w obliczu trzeciej fali epidemii jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o zasadzie DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Pomagając sobie, pomagamy też innym.” – napisał Premier Morawiecki.

 

 

Przed nami decydujące tygodnie w walce z pandemią. Zagrożenie trzecią falą jest ogromne i musimy być przygotowani na…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 20 stycznia 2021

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze