4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Nowy ranking zaufania do polityków. Dobra passa Premiera trwa

Zobacz koniecznie

Wg nowego rankingu zaufania do polityków, Polacy stawiają na Premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu może liczyć na 43,7 proc. poparcia wśród ankietowanych. Tuż za nim znalazł się Szymon Hołownia i Andrzej Duda. 

 

Badanie ośrodka IBRIS dla portalu „Onet.pl” przyniosło pewne zmiany w czołówce rankingu zaufania. Jak dowodzi sonda, aktualnie Polacy najbardziej ufają Premierowi Morawieckiemu. To kolejne badanie tego typu, w którym Polacy wskazali na szefa rządu. Jednocześnie Mateusz Morawiecki spotyka się z nieufnością nieco ponad 47 proc. społeczeństwa.

 

Na drugim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, twarz ruchu Polska 2050. Podium zamyka urzędujący Prezydent Andrzej Duda. Dalej Polacy wyróżnili Rafała Trzaskowskiego i Jarosława Kaczyńskiego, z zaufaniem odpowiednio 36,1 i 31,7 procent. Warto zaznaczyć, że w czołówce badania zabrakło parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej.

 

Premier Mateusz Morawiecki liderem najnowszego sondażu zaufania do polityków! To dowód na skuteczność polityki gospodarczej i zdrowotnej rządu w dobie pandemii, którą doceniają Polacy. Dziękujemy! 👍🇵🇱

Opublikowany przez Popieramy Premiera Mateusza Morawieckiego Wtorek, 19 stycznia 2021

 

Pierwsze miejsce Premiera Morawieckiego w trudnym dla wszystkich rządów czasach kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19, dowodzi zaufaniu Polaków wobec strategii rządu. Na tle państw Europy Polska stosunkowo skutecznie opiera się skutkom oddziaływania koronawirusa. Ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 4 835 przypadków zakażeń.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze