21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Przełomowe informacje ws. respiratorów dla Ministerstwa Zdrowia! „Kłamcy będą przepraszać”

Zobacz koniecznie

„Służby specjalne nie stwierdziły po stronie Ministerstwa Zdrowia żadnych przesłanek wskazujących na możliwość nadużyć, działań korupcyjnych lub innych czynów zabronionych przy zakupie respiratorów.” – oświadczył Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych Jarosław Kaczyński. To ustalenie rzuca nowe światło na całą sprawę. 

 

 

W piątek 29 stycznia wicepremier Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. niesławnego zamówienia respiratorów przez Ministerstwo Zdrowia z wiosny 2020 roku. Sprawa, która wywołała wówczas ogólnokrajową aferę, okazuje się mieć zupełnie inne tło niż sądziła dotychczas opinia publiczna. Z treści komunikatu wynika, że CBA pozytywnie zaopiniowała zakup dla Ministerstwa Zdrowia, dając „zielone światło” do finalizacji transakcji.

 

 

„Oświadczam, że po zapoznaniu się ze sprawą zakupu respiratorów w kwietniu 2020 r., mogę stwierdzić, iż decyzja o skorzystaniu z firmy E&K została podjęta w oparciu o informacje przekazane przez służby specjalne, które nie dostrzegały przeciwwskazań do podjęcia takiej współpracy. Należy podkreślić, że służby specjalne w związku z występującymi trudnościami, w tym niepełną realizacją zamówienia przez kontrahenta, podjęły również działania wyjaśniające ex post, które nie wykazały po stronie Ministerstwa Zdrowia żadnych przesłanek wskazujących na możliwość nadużyć, działań korupcyjnych lub innych czynów zabronionych przy zakupie respiratorów.” – oświadczył wicepremier Jarosław Kaczyński.

 

 

Oznacza to, że ówcześni ministrowie Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński nie ponoszą formalnej odpowiedzialności za niezrealizowane w pełni zamówienie. Czy wywoła to reakcję polityków i mediów związanych z opozycją totalną? W powielanej przez siebie od miesięcy narracji otwarcie wskazują, że winę za feralny zakup ponoszą wspomniani ministrowie. W mediach społecznościowych już podnoszą się głosy, że rzetelność wymaga wobec nowych informacji publicznego sprostowania.

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze