16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Szerokie wsparcie Rządu dla Seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka

Zobacz koniecznie

W czwartek odbyła się konferencja minister Marleny Maląg i wiceministra Pawła Szweda oraz sekretarzy stanu w Kancelarii Premiera Adama Andruszkiewicza i Piotra Mazurka, z przedstawicielami Seniorów z klubów „Senior+”.  

 

 

W formie spotkania online nawiązano połączenie z czterema grupami seniorów, którzy przybliżyli funkcjonowanie swoich ośrodków i funkcjonowanie w czasie pandemii koronawirusa. „To państwo pokazujecie pociechom, jak przez życie iść z godnością i honorem, uczycie spokoju. Z głębi serca pragnę podziękować, że jesteście, że wspieracie nas swoją siłą” – mówiła minister Maląg. Konferencja odbyła się w dniu babci i w przeddzień dnia dziadka. Z tej okazji prelegenci złożyli seniorom najlepsze życzenia. Minister rodziny i polityki społecznej zwróciła także uwagę na rekordowe wsparcie rządu Mateusza Morawieckiego dla osób starszych. To przede wszystkim 13. i 14. emerytura oraz wiele programów pomocowych.

 

 

Panowie Andruszkiewicz i Mazurek mówili z kolei jak ważne okazuje się wsparcie młodzieży, także w wymiarze cyfrowym, osób starszych w okresie pandemii Covid-19. „Już 275 środowisk młodzieżowych i obywatelskich z całej Polski dołączyło już do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów” – mówił Piotr Mazurek. Program obejmuje pomoc w codziennych obowiązkach, m. in. zakupy i realizacja recept czy wyprowadzanie zwierząt domowych. Taka postawa młodzieży to wzór funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i dobry przykład dla otoczenia.

 

 

Aż 275 środowisk młodzieżowych i obywatelskich z całej Polski dołączyło już do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia…

Opublikowany przez Piotr Mazurek Czwartek, 21 stycznia 2021

 

 

Minister Adam Andruszkiewicz umożliwił rozszerzenie programu o wsparcie dla seniorów w obszarze komputerowym. Działacze Korpusu Wsparcia Seniorów wyręczają osoby starsze w załatwianiu spraw urzędowych przez internet, co umożliwia im pozostanie w domu. Ale wsparcie w usługach online to także pomoc w obsłudze komunikatorów internetowych czy rejestracja na szczepienia. „Przypominam, że specjalnie dla Was powołaliśmy komponent cyfrowych wolontariuszy, którzy na co dzień pomagają Seniorom załatwić różne sprawy przez internet. Nasi Seniorzy to nasz największy Skarb!” Tak pisał na swoim profilu Adam Andruszkiewicz.

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze