13.3 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

To nie koniec zimy! IMGW zapowiada niepokojące prognozy

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie klimat w naszym kraju stopniowo zaczął się zmieniać. Z dużych mrozów, przeszliśmy przez lekką odwilż, gdyż w niektórych miejscach w Polsce termometry pokazywały 10 stopni Celsjusza na plusie. Prognozy na najbliższe dni są nieco inne i niestety nie napawają optymizmem.

 

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że pogoda w najbliższych dniach zacznie diametralnie się zmieniać. IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu z deszczem. Informacje dla kierowców również nie są zadowalające. W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi w dużej części kraju będziemy mieli do czynienia z oblodzonymi nawierzchniami. Najbardziej trzeba będzie uważać w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim.

 

 

Największy przerost śniegu zanotowano w województwie zachodniopomorskim. W zachodnio-północnej części Polski ilość śniegu może zwiększyć się nawet o 15 cm. Synoptycy informują także, kiedy rozpoczną się intensywne opady. „Rozpoczną się one w sobotę (23 stycznia) w północno-zachodnich i zachodnich krańcach kraju. Front przyniesie deszcz, który przejdzie w deszcz ze śniegiem i mocne opady śniegu. Z pewnością uwagę trzeba zwrócić na drogach – tak więc jeźdźmy rozważnie” – możemy przeczytać na głównej stronie IMGW czy portalu o2.pl.

 

Specjaliści ostrzegają także, że najbliższe opady mogą skutkować pewnymi problemami między innymi w pracy operatorów sieci energetycznych. „Przy takich opadach śnieg może stać się na tyle mokry, że operatorzy sieci energetycznych mogą mieć ręce pełne roboty. W nocy z soboty na niedzielę temperatura powietrza spadnie poniżej 0 st. C., drogi będą bardzo śliskie. Jednocześnie prognozujemy, iż na pozostałym obszarze kraju pogoda będzie stabilna, z temperaturami około 5-10 st. C.” – informuje IMGW oraz portal o2.pl Temperatura minimalna ma wachać się od -1 do 0 stopni Celsjusza. Przy gruncie ma wynieść -2.

 

Źródła:

o2.pl

Twitter – IMGW-PIB METEO POLSKA

Fot.: pixnio.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze