18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Tragiczna w skutkach eksplozja na Śląsku! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Wstrząsające wydarzenia rozegrały się w dniu dzisiejszym na terenie województwa śląskiego. W miejscowości Bieruń doszło do eksplozji, która według relacji mieszkańców tej części Śląska, odczuwalna była w kilku miejscowościach. Na miejsce skierowano służby w ramach realizacji akcji ratowniczej.

 

Wybuch nastąpił na terenie fabryki produkującej materiały wybuchowe, co jak wiadomo mogło mocno przyczynić się do tego jakich rozmiarów sięgnęły wywołane szkody. Na miejscu w chwili eksplozji przebywać miały dwie osoby pracujące dla tej właśnie firmy. Jak podaje portal Rmf24.pl, byli to przeszkoleni pracownicy.

 

Niestety jednemu z poszkodowanych nie udało się uratować życia, a drugi z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

 

Według relacji przekazywanych w mediach, huk zaistniały przy okazji eksplozji był słyszalny w odległości nawet kilkunastu kilometrów od miejsca, w którym znajduje się wspomniany zakład. W treści komunikatu firmy Nitroerg czytamy, że nie ma zagrożenia pożarowego, ani też zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, bądź środowiska naturalnego. Firma ta to jeden z największych na kontynencie, a największy w naszym kraju producent materiałów wybuchowych, a także systemów inicjowania do użytku cywilnego.

 

Jak stwierdził w rozmowie z RMF FM rzecznik komendy powiatowej straży pożarnej w Tychach, wybuch nastąpił na placu spalań, gdzie dokonywane jest niszczenie półproduktów po materiałach wybuchowych.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ebSpm2x5aFw

 

Źródło: Rmf24.pl ; YouTube/News

Fot.: Pxhere.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze