UWAGA! Silne mrozy w Polsce… Temperatura zejdzie naprawdę nisko

Zimna w Polsce daje się we znaki… Według danych pochodzących z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w tym tygodniu czekają nas naprawdę srogie mrozy… Temperatura w kilku miejscach Polski może zejść nawet do – 18 stopni Celsjusza. Czy to znaczy, że srogie zimy nie dały o sobie zapomnieć i w jakich rejonach Polski mróz będzie naprawdę srogi?

 

Niewątpliwie zima rozpoczęła się na dobre, a wraz z nią występuje bardzo niska temperatura powietrza. We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert, który obowiązuje szczególnie mieszkańców południowej części kraju. Tam temperatura będzie naprawdę niska…

 

Województwo Małopolskie ze względu na swoje położenie geograficzne jest jednym z najbardziej narażonych miejsc. Powiaty, które otrzymały ostrzeżenia przez ostrym mrozem to: nowosądecki, gorlicki, nowotarski oraz tatrzański. Meteorolodzy ostrzegają, że w tamtych rejonach temperatura powietrza może zejść w nocy nawet do -18 st. Celsjusza. W dzień ma wahać się pomiędzy -2, a -5 st. Celsjusza. Na śląsku sytuacja nie wygląda o wiele lepiej… Mieszkańcy powiatu żywieckiego oraz cieszyńskiego powinni zaopatrzyć się w najbliższych dniach w naprawdę ciepłe ubrania. Temperatura w tamtych miejscach może sięgnąć nawet -17 st. Celsjusza w nocy i nawet do -3 st. Celsjusza w ciągu dnia. Podkarpacie także nie może spać spokojnie. Najbardziej narażonymi powiatami w tym województwie są powiaty: bieszczadzki, leski, a także sanocki. Według danych przedstawionych przez  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura może spaść w tamtych rejonach nawet do – 15 st. Celsjusza.

 

Obecnie w Polsce obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia, dlatego powinniśmy ubierać jak jak najcieplej i nie wychodzić bez potrzeby na zewnątrz. Zalecenia te szczególnie dotyczą mieszkańców powyżej wymienionych województw.

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: pixnio.com

Komentarze

Komentarze