10.9 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

CD Projekt Red zaatakowany! Pojawiło się żądanie okupu i groźby [FOTO]

Zobacz koniecznie

Nie tak dawno głośno było w naszym kraju o premierze gry Cyberpunk 2077 i rzeczywiście szybko zaczęła cieszyć się ona grywalnością oraz popularnością wśród fanów gier komputerowych. Teraz jednak media o firmie CD Projekt Red piszą i mówią jako nie o podmiocie odnoszącym sukces, a niestety jako o ofierze ataku.

 

CD Projekt Red oprócz stworzenia gry Cyberpunk 2077 może poszczycić się także takim tytułami produkcji swojego autorstwa jak Wiedźmin 3 czy Gwint. Teraz jednak polski producent przekazał za pośrednictwem Twittera niepokojącą informację o ataku hakerów, których stali się celem. O sprawie piszą różne portale informacyjne.

 

Jak powiadomił CD Projekt Red w treści opublikowanego komunikatu dotyczącego zaistniałej sytuacji, sprawcy hakerskiej akcji zostawili po włamaniu się do ich wewnętrznej sieci notatkę z żądaniami. Na pierwszy rzut oka notatka ta przygotowana przez hakerów, przypomina wizualnie zadania poboczne, które otrzymuje gracz w Cyberpunk 2077. Tu jednak chodzi o coś poważniejszego niż tylko zabawa i rozrywka.

 

Mamy pełne kopie kodów źródłowych do waszego serwera Perforce dla Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta oraz niewydanej wersji Wiedźmina 3. Mamy też wszystkie wasze dokumenty księgowe, administracyjne, prawne, kadrowe, dotyczące relacji inwestorskich i więcej. Oprócz tego zaszyfrowaliśmy wasze serwery, ale mamy świadomość, że pewnie w większości odzyskacie je z kopii zapasowych

– przekazali hakerzy w pozostawionej dla polskiego producenta wiadomości.

 

Sprawcy ataku starają się wywrzeć presję na CD Projekt Red strasząc upadkiem wizerunku firmy, a także zaufaniem inwestorów, kiedy wypłyną dane wrażliwe z wewnętrznej sieci polskiego producenta gier.

 

Jeśli nie dojdziemy do ugody, to wasze kody źródłowe zostaną sprzedane lub opublikowane w sieci, a wasze dokumenty zostaną przesłane do dziennikarzy gamingowych

– ostrzegają hakerzy w treści tej notatki.

 

 

Internetowi przestępcy dali znanej firmie 48 godzin na skontaktowanie się z hakerami w celu ustalenia szczegółów dotyczących zapłacenia okupu. CD Projekt Red poinformował jednak, że choć zdają sobie sprawę z zagrożenia, to jednak nie zamierzają ulegać szantażom i negocjować z hakerami. Podjąć mieli również współpracę z organami ścigania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Spidersweb.pl ; Twitter/@CDPROJEKTRED

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze