28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Kolejni członkowie znanego gangu pseudokibiców oskarżeni! Ustalenia mogą zaskakiwać…

Zobacz koniecznie

Organy ścigania oraz prokuratura w naszym kraju przeprowadziły w ostatnich latach szereg działań, których celem było rozbicie znanych w środowisku kibicowskim grup przestępczych tworzonych przez chuliganów utożsamiających się z sympatykami drużyn sportowych. Z głośnymi tego typu sprawami mieliśmy do czynienia w dużej mierze w Małopolsce oraz na Śląsku. Teraz w mediach pojawiły się kolejne informacje traktujące o śledztwie dotyczącym działalności jednej z grup oraz postawieniem w stan oskarżenia kolejnych jej członków sympatyzujących z jednym z najbardziej utytułowanych piłkarskich zespołów w Polsce.

 

Mowa w tym przypadku o ludziach tworzących gang określany jako „Torcida”, co wiąże się z tym iż środowisko kibiców Górnika Zabrze posługuje się takim właśnie przydomkiem mówiąc o swojej działalności związanej ze wspieraniem i reprezentowaniem barw tego śląskiego klubu.

 

Do Sądu Okręgowego w Gliwicach zostały skierowane dwa akty oskarżenia przygotowane uprzednio przez Prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Oskarżenia mają w tym przypadku dotyczyć 17 osób należących do gangu pseudokibiców Górnika Zabrze. Warto jednak wspomnieć, że już wiosną ubiegłego roku skierowano akt oskarżenia przeciwko również 17 innym członkom tej grupy. Wśród tych podejrzanych znalazł się wówczas także Arkadiusz L. określany jako lider tejże ekipy sympatyzującej z zabrzańskim klubem, a zarazem zajmującej się działalnością o charakterze przestępczym.

 

Łącznie w prowadzonym przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach śledztwie dotyczącym sprawy bojówki „Torcidy” podejrzanych jest ponad 50 osób.

 

Akty oskarżenia dotyczą dziesiątek przestępstw i zabronionych prawem działań, jakich dopuszczać mieli się członkowie „Torcidy”. Przy okazji realizacji swoich nielegalnych interesów, członkowie gangu używać mieli też niebezpiecznych narzędzi takich jak m.in. pałki teleskopowe, noże, maczety, siekiery czy nawet broń palna. Przedmioty mogące posłużyć do dokonywania brutalnych ataków, a także substancje psychoaktywne zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji w trakcie prowadzonych działań wymierzonych w opisywaną grupę przestępczą.

 

W ramach swojej działalności, członkowie gangu podporządkowywali sobie rynek zbytu narkotyków. Według medialnych doniesień, niektórzy dilerzy narkotyków byli zmuszeni zmienić dostawców na tych związanych z „Torcidą” lub zaprzestać prowadzenia działalności narkotykowej na terenie, który chcieli kontrolować kibole Górnika. Członkowie bojówki „Torcida” zajmujący się handlem narkotykami musieli oddawać prowizję jego liderowi.

 

Gang ten działał w ramach hierarchicznej struktury, podziału zadań oraz w oparciu o określone zasady. Aby zostać członkiem grupy trzeba było wykazać się w ramach starć z pseudokibicami innych drużyn. Wskazane było więc trenowanie sportów walki.

 

Członków gangu wyróżniać miały konkretne tatuaże Jak podaje portal FanSportu.pl, osoby wykluczane ze struktur tej grupy miały być przymuszane do usuwania takowych symboli umieszczanych na ciele.

 

ZOBACZ TEŻ: Lider kibolskiej bojówki trafi na dożywocie?! Szokujące ustalenia!

 

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach rozbite zostały również struktury gangu PsychoFans tworzonego prez bojówkarzy utożsamiających się z innym znanym klubem Ruchem Chorzów, który jest głównym rywalem zabrzańskiego Górnika, a mecze tych drużyn określane są jako „Wielkie Derby Śląska”.

 

 

Źródło: FanSportu.pl

Fot.: Facebook/@policjaat997

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze