16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Nie żyje znany polski podróżnik. „Zmarł śmiercią podróżnika…”

Zobacz koniecznie

Polskie media i portale społecznościowe obiegła dziś informacja o śmierci jednego z najbardziej popularnych polskich podróżników. Do wieczności odszedł bowiem Aleksander Doba, który zasłynął tym, iż jako pierwszy człowiek w historii przepłynął kajakiem z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej). Czas, w którym doszło do jego śmierci również związany jest z realizowaniem przez niego podróży.

 

ZOBACZ TEŻ: Katastrofa śmigłowca! Nieoficjalnie: Jedną z ofiar jest znany polski przedsiębiorca [WIDEO]

 

O śmierci podróżnika poinformowali jego bliscy. Aleksander Doba zakończył swoją ziemską wędrówkę w dniu wczorajszym (poniedziałek 22.02), przeżywszy 74 lata. Jak napisano na oficjalnym profilu polskiego zdobywcy „zmarł on śmiercią podróżnika”, albowiem odszedł przy okazji zdobywania jednego ze słynnych szczytów.

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro spełniając swoje marzenia.
Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki.

– Napisano w treści wpisu opublikowanego na Facebooku.

 

Aleksander Doba sam niedawno zapowiadał, że planuje wybrać się właśnie na Kilimandżaro. Miało być to swoiste urozmaicenie po kajakowych dokonaniach.

 

Kajaki nie odwiodły mnie od innych form poznawania świata. Już sama nazwa tej najwyższej góry Afryki jest fascynująca. To samotna góra powulkaniczna wyrastająca z sawann w pobliżu równika na wysokość niemal 6 km. W planowanej wyprawie jest wejście na szczyt góry i zejście do podnóża, safari w dwóch parkach narodowych: Tarangire i Ngoro Ngoro oraz odpoczynek na wyspie Zanzibar

– Mówił podróżnik w rozmowie z „Tygodnikiem Swarzędzkim”.

 

Śmierć Aleksandra Doby skomentował także Klub Podróżników Soliści, który organizował tę właśnie wyprawę na najwyższy szczyt w Afryce. Przedstawiciele klubu określili zmarłego podróżnika miłośnikiem podróży oraz życia, a przede wszystkim „symbolem, który był inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie”.

 

 

 

Źródło: Facebook ; PolsatNews.pl ; Tygodnik Swarzędzki

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze