22.9 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Niepokojące doniesienia dotyczące epidemii COVID-19 w naszym kraju

Zobacz koniecznie

Niestety tym razem na temat roznoszenia się koronawirusa w Polsce docierają do polskich mediów smutne wieści. Choć nasze państwo radzi sobie na tle innych państw UE z epidemią, ponieważ nie brakuje łóżek i sprzętu dla pacjentów, a nawet jesteśmy w stanie odstąpić część łóżek innym zmagającym się również z tym problemem, to jednak również w naszym kraju nie można zapominać o tym, iż koronawirus nadal jest groźny, a ostre przechodzenie COVID-19 oraz przypadki śmiertelne to nadal dramatyczne historie wielu rodzin w Polsce.

 

Dziś tradycyjnie Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje dotyczące liczby nowych stwierdzonych oficjalnie przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a także liczbę zgonów wśród pacjentów zmagających się z COVID-19. Niestety to ile osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionych 24 godzin może budzić spory niepokój, ponieważ już dość dawno nie była to tak duża liczba.

 

ZOBACZ TEŻ: Znany aktor wystąpił w rządowym spocie promującym szczepienie się przeciwko COVID-19. Możecie zobaczyć efekt!

 

Według danych jakie podali w dniu dzisiejszym przedstawiciele resortu zdrowia odnotowano ponad 7 tysięcy przypadków kolejnych zakażeń koronawirusem. Niestety stwierdzono też 456 przypadków śmiertelnych wśród pacjentów zmagających się z tym wirusem. Jest to dość duża liczba i smutny wynik, ponieważ tak wielu przypadków śmiertelnych nie odnotowano od prawie miesiąca. Więcej przypadków śmiertelnych stwierdzono ostatnio 13 stycznia.

 

Najtrudniejsza sytuacja pod względem liczby nowych zachorowań panuje na terenie województwa mazowieckiego, gdzie według dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia potwierdzono oficjalnie 1087 przypadków zarażenia koronawirusem. Na kolejnych miejscach tego niechlubnego rankingu uplasowały się następujące województwa: pomorskie- 702 przypadki ; śląskie- 621 przypadków ; kujawsko-pomorskie- 567 przypadków oraz wielkopolskie- 556 przypadków. W pozostałych województwach w naszym kraju odnotowano mniej niż 500 nowych stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem.

 

 

 

Źródło: Interia.pl ; Ministerstwo Zdrowia

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze