20.5 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Oszukiwali w sieci. Teraz grozi im więzienie

Zobacz koniecznie

W ręce policji trafiło dwóch przestępców, którzy okradali poprzez zakupy online. Brali pieniądze, lecz nie dostarczali oferowanych produktów. Ich ofiarą padło około 500 osób. 

 

 

Dwaj obywatele z Ukrainy okradali swoich klientów. Po zakupie nie wysyłali zamówionych produktów. Sprawcami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 20 i 48 lat. Na ich trop wpadła rzeszowska policja, ponieważ oboje zamieszkują obecnie tereny Rzeszowa. Zajmowali się sprzedażą sprzętu elektronicznego, kosiarek czy robotów kuchennych, jednak żaden ich klient nie otrzymał zamówionej przesyłki. Szacuje się, że od początku lipca do końca października ich ofiarami stały się 474 osoby, a dwaj oszuści na swoim nieuczciwym interesie zarobili prawie pół miliona złotych.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: To miała być śmieszna zabawa. Teraz ten filmik jest popularny w różnych krajach [WIDEO]

 

 

„Straty finansowe poniósł przede wszystkim serwis zakupowy z tytułu środków wypłaconych pokrzywdzonym w ramach Programu Ochrony Kupujących” – dowiadujemy się z portalu o2.pl. Funkcjonariusze tamtejszej policji szybko zajęli się rabusiami. Zostali oni tymczasowo aresztowani decyzją sądu, który otrzymał wniosek o zatrzymanie z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Okres aresztu wynosi 3 miesiące. Obu oskarżonym grozi kara 15 lat pozbawienia wolności. „Prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty oszustwa, którego dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej. Obaj uczynili sobie z fikcyjnej sprzedaży towarów stałe źródło dochodu” – czytamy w dalszej części artykułu na portalu o2.pl

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Usain Bolt porzucił karierę sportową. Jego nowa funkcja zaskakuje

 

 

Oszustów tego typu z roku na rok przybywa, dlatego warto zachować czujność podczas zakupów przez Internet. A Wy jakie macie zdanie na temat tego incydentu? Spotkaliście się z podobną sytuacją w Waszym otoczeniu?

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze