28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

PILNE! Doszło do dramatycznego w skutkach ataku! Wśród zabitych ambasador [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety doszło do kolejnego krwawego i tragicznego w skutkach zamachu. Tym razem celem stał się konwój Organizacji Narodów Zjednoczonych. Niestety wiadomo, że są dwie lub kilka ofiar śmiertelnych. To kolejny akt nienawiści, który powinien uświadamiać z jak wieloma wyzwaniami względem bezpieczeństwa mierzy się Europa i świat w XXI wieku.

 

[AKTUALIZACJA wtorek 14:00]: Według ostatnich doniesień życie straciły dwie osoby pochodzące z Italii: ambasador Luca Attanasio oraz towarzyszący mu włoski karabinier, a także przemieszczający się wraz z nimi kierowca Mustapha Milambo.

 

Do ataku doszło w Afryce, a dokładniej na terytorium Demokratycznej Republiki Konga. Ofiarami stały się jednak w tym przypadku osoby reprezentujące państwo europejskie. W zamachu na konwój ONZ zginęli bowiem przedstawiciele Republiki Włoskiej.

 

Jak podają w ciągu ostatnich kilkunastu minut media na świecie, do zamachu doszło w rejonie miejscowości Goma, czyli miasta stanowiącego stolicę kongijskiej prowincji Kiwu Północne we wschodniej części tego afrykańskiego. Smutne informacje potwierdziła m.in. włoska agencja informacyjna Ansa.

 

Wśród zabitych znaleźć miał się ambasador Republiki Włoskiej Luca Attanasio. Zginął również ochraniający go włoski karabinier oraz transportujący ich kierowca. Wstępne ustalenia wskazują według medialnych doniesień na wersję wydarzeń, zgodnie z którą mieliśmy do czynienia najprawdopodobniej z próbą porwania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w tej części Afryki działa wiele bojówek i grup para-militarnych.

 

Włoski minister spraw zagranicznych Luigi Di Maio wyraził głębokie ubolewanie w reakcji na tę tragedię i zdecydował się w zaistniałej sytuacji opuścić Brukselę, gdzie zorganizowano spotkanie szefów dyplomacji państw członkowskich UE. Minister natychmiast wraca do Rzymu.

 

 

 

Źródło: Ansa ; Euroweeklynews.com ; TVP.info

Fot.: Facebook/MeteoNews 24 ; Facebook/Sostenitori Della Polizia di Stato

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze