4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

PILNE! Premier ogłosił luzowanie kolejnych obostrzeń

Zobacz koniecznie

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, w której udział wzięli również ministrowie: Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Adam Niedzielski. W czasie tego spotkania z dziennikarzami padły ważne deklaracje i omówiono dość konkretne plan dotyczące dalszej walki z epidemią, a zarazem kolejne luzowanie obostrzeń.

 

Jak powiedział szef polskiego rządu, ustalenia oraz przygotowywanie planów dotyczących hamowania rozprzestrzeniania się koronawirus przy równoczesnym stopniowym powracaniu do normalności, są omawiane wraz z nie tylko ekspertami od epidemiologii, ale także z przedstawicielami różnych branż. Premier poinformował, że od pewnego czasu obserwujemy w naszym kraju stabilizację liczby przyrostów zachorowań na COVID-19. Polskiemu państwu udało się opanować sytuację na tyle pomyślnie na tle Europy, że w ramach pomocy przekazaliśmy łóżka innym państwom. Niepokojąco wyglądają niestety dane dotyczące liczby kolejnych zgonów, dlatego podejmowanie decyzji o luzowaniu części obostrzeń wiąże się z ryzykiem, więc kolejne znoszenie ograniczeń wdrażane jest na zasadzie warunkowej.

 

Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej wraz z innymi obecnymi przedstawicielami polskiego rządu, podjęto decyzję o otwarciu hoteli od 12 lutego- do 50% obłożenia. Podobna sytuacja dotyczy też takich miejsc związanych ze sztuką i kulturą jak: kina, filharmonie, opery oraz teatry. Również tam zajęte w ramach reżimu sanitarnego zajętych ma być połowa miejsc, tak aby zachowany był dystans pomiędzy ludźmi.

 

Dodatkowo, podczas konferencji prasowej ogłoszono, iż od 12 lutego otwarte będą miejsca związane z amatorskim sportem uprawianym na świeżym powietrzu. Otwarta zostanie mała infrastruktura sportowa taka jak: stoki narciarskie, korty tenisowe oraz baseny.

 

Kolejne decyzje mają być podejmowane co dwa tygodnie, a więc jest szansa o wykonanie dużego kroku w stronę powrotu do normalności w przeciągu kilkunastu tygodni. Jak jednak powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, dużo zależy od naszej odpowiedzialności, a co za tym idzie sytuacji epidemicznej w najbliższych tygodniach.

 

 

Źródło: Polsat News

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze