23.5 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Rząd rozszerza wsparcie. Do przedsiębiorców trafi dodatkowe 750 mln zł! [FOTO]

Zobacz koniecznie

Rada Ministrów zmieniła swoją wcześniejszą uchwałę o Tarczy Antykryzysowej. Teraz rozszerzona o nowe branże i rodzaje działalności obejmie więcej przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki przeznaczył tym samym dodatkowe 750 mld złotych na pomoc mikro, małym i średnim firmom. 

 

 

„Chodzi o przedsiębiorców z 9 branż poszkodowanych przez sytuację związaną z COVID-19. Rozwiązania w ramach Tarczy Finansowej 2.0 mają zapobiec znacznemu spadkowi przychodów i utracie płynności finansowej, a w konsekwencji zmniejszeniu ryzyka utraty miejsc pracy i bankructw przedsiębiorstw najbardziej dotkniętych przez ograniczenia związane z pandemią.” – czytamy na oficjalnej stronie rządu gov.pl. Które branże zostały objęte wsparciem Tarczy 2.0?

 

 

To przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż hurtową odzieży i obuwia, kluby sportowe, szkoły języków obcych, pralnie wyrobów włókienniczych i futrzarskich, studia filmowe i muzyczne.  Rząd przeznacza dla tych firm aż 750 mln zł. Ze wsparcia skorzysta nawet 5 tysięcy małych i średnich przedsiębiorców. Warunkiem jest jednak kontynuowanie działalności i zatrudnienia, w okresie od 1 stycznia do końca marca.

 

 

„Dzięki solidarności, rządowym programom wsparcia i inwestycji oraz współpracy z przedsiębiorcami Polska wróci na ścieżkę wzrostu.” – napisał dziś Premier Morawiecki. Według komunikatów medialnych jeszcze w tym tygodniu rząd planuje kolejne poluzowania obowiązujących obostrzeń. Z kolei nieoficjalne doniesienia mówią, że otwarte od 14 lutego będą hotele i szkoły.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze