18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Scenarzysta znanych polskich filmów zatrzymany. Chodzi o współpracę z pseudokibicami [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Przy okazji realizowanych dość licznie w ostatnich latach akcji Centralnego Biura Śledczego Policji oraz działań prokuratury, których celem było rozbicie struktur zorganizowanych grup przestępczych tworzonych przez pseudokibiców, wiele osób zaskoczonych mogło być tym na jak dużą skalę działały takowe gangi oraz jak poważnych interesów przestępczych w skali nie tylko kraju, ale całego kontynentu się podejmowali. Teraz wiele osób może być zaskoczonych kolejnymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi tego kto był zamieszany w przestępcze procedery jednej ze szczególnie znanych bojówek w środowisku kibicowskim.

 

Jak poinformowano na oficjalnej stronie polskiej policji, CBŚP zatrzymało trzy osoby, a trzy kolejne doprowadziło z zakładów karnych do prokuratury w ramach dalszego etapu rozpracowywania gangu zajmującego się multiprzestępczością. Chodzi w tym przypadku o gang Psychofans stworzony przez chuliganów utożsamiających się ze znanym klubem piłkarskim Ruch Chorzów. Bojówka ta zajmując się przestępczością zorganizowaną utrzymywała kontakty, a zarazem współpracę z grupami pseudokibiców innych drużyn, w tym również tymi działającymi na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

 

Zatrzymania dokonane pod koniec zeszłego miesiąca miały mieć miejsce na terenie trzech województw: śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. W sieci policja udostępniła takie materiały jak fotografie oraz nagrania, na których udokumentowano przeprowadzenie tych działań.

 

Wielu zaintrygował jednak w głównej mierze fakt, że wśród zatrzymanych znalazł się scenarzysta Grzegorz B. współpracujący ze znanymi reżyserem Patrykiem Vegą. Miał on brać udział przy tworzeniu takich filmów związanych z tematyką kryminalną jak „Pętla” oraz „Bad Boy”, który opowiadał o środowisku pseudokibiców, a w którym dodatkowo Grzegorz B. wystąpił.

 

Zarzuty jakie pojawiają się w tej sprawie dotyczą m.in. przestępstw narkotykowych, pobić, gróźb, korupcji oraz oszustw. Bardzo możliwe więc, że Grzegorz B. pomagając znanemu reżyserowi ukazać jak wygląda życie członków gangów, sam współpracował z ekipą Psychofans.

 

 

 

 

Źródło: cbsp.policja.pl ; korso24.pl ; spidersweb.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze