27 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Silne trzęsienie ziemi i wstrząsy wtórne w Europie!

Zobacz koniecznie

Jakiś czas temu sporo osób ze smutkiem spoglądało na Chorwację, gdy trzęsienie ziemi jakie nastąpiło w tej części budynków zniszczyło sporą ilość zabudowań, a także pochłonęło ludzkie istnienia. W ostatnich miesiącach wstrząsy odnotowywano również w innych częściach Europy, m.in. we Włoszech. Teraz jednak media na świecie i portale społecznościowe obiegły niepokojące wieści dotyczące trzęsienia ziemi i następujących później wstrząsów wtórnych, ale nie na południu, a na północy naszego kontynentu.

 

ZOBACZ TEŻ: Doszło do dramatycznego w skutkach ataku. Wśród zabitych jest również ambasador. [FOTO]

 

Informacji o tym jak przebiegło dokładnie trzęsienie ziemi oraz jak szczegółowo wyglądają skutki jego zaistnienia nie ma na ten moment zbyt wiele. Wynika to z faktu, że wstrząs nastąpił dziś przed południem, po godz. 10, a więc nie upłynęło jeszcze zbyt dużo czasu.

 

Trzęsienie ziemi nastąpiło na Islandii, a dokładniej w rejonie bliskim położeniu stolicy tego kraju, czyli blisko miasta Rejkiawik. Jego centrum znalazło się bowiem w odległości około 40 km na zachód od stolicy, a zarazem ok. 6 km na wschód od miejscowości Grindavík. Według treści komunikatów przekazywanych w oparciu o dane pozyskiwane przez EMCS (European-Mediterranean Seismological Centre)- wstrząs miał nastąpić na głębokości ok. 10 km i przy tym osiągnąć siłę 5,6 w skali Richtera.

 

ZOBACZ TEŻ: Ruszają ogólnopolskie konsultacje Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia! To pierwsze takie wydarzenie w historii Polski…

 

Po tym opisanym głównym trzęsieniu ziemi doszło do kolejnych co najmniej 17 wstrząsów wtórnych jak wynika z informacji pojawiających się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut w internecie. Na szczęście nie ma na ten moment informacji o ofiarach śmiertelnych, jednakże do zniszczeń mogło dojść na terenie Rejkiawiku. Należy jednak poczekać na bardziej szczegółowe wieści.

 

 

 

Źródło: Londonlovesbusiness.com ; Twitter ; Express.co.uk ; Facebook/Kataklizmy w Polsce i na świecie

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze