17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Świetna wiadomość dla polskich rolników! Minister Puda ogłasza sukces

Zobacz koniecznie

Kolejne pozytywne informacje płyną z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla polskich rolników. „Eksport do Chin – otwiera się nowy, bardzo ważny rynek zbytu dla polskich producentów.” – ogłosił w piątek minister Grzegorz Puda na swoim Facebooku.

 

Wiadomość dotyczy dwóch grup produktów – mąk i mleka przeznaczonego na pasze. Już wkrótce polscy producenci będą mogli eksportować je i sprzedawać na Dalekim Wschodzie, w tzw. Państwie Środka. To jeden z największych światowych rynków konsumenckich i najprężniej rozwijająca się światowa gospodarka. Minister Grzegorz Puda przyznaje, że zabiegali o to sami rolnicy i przedsiębiorcy. „Podjęte działania były odpowiedzią na ogromne zainteresowanie przedstawicieli branży mleczarskiej i zbożowej rozpoczęciem sprzedaży na rynek Państwa Środka”.

 

„Podpisałem dwa dokumenty bilateralne z Generalną Administracją Celną ChRL określające warunki eksportu do ChRL kolejnych grup polskich produktów: mąki oraz produktów mlecznych z przeznaczeniem na pasze. Dzisiejsze wydarzenie kończy bardzo ważny etap procedury zatwierdzającej te produkty do eksportu na rynek chiński.” – czytamy na facebookowym profilu ministra rolnictwa.
Produkty rolno-spożywcze są największa gałęzią polskiego eksportu do Chin. Już teraz obecne za Wielkim Murem są produkty mleczarskie i cieszą się dobrą opinią. Duże szanse powodzenia mają także mąki i wyroby mleczne na pasze. Jak zapewnia minister Puda, aktualnie wszystkie działania ze strony polskiej zostały już wykonane i oczekujemy jedynie na ostateczne potwierdzenie zgody na eksport ze strony chińskiej. Jest to jednak jedynie procedura formalna i ma zakończyć się w bardzo bliskiej przyszłości.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze