11.5 C
Warszawa
wtorek, 27 września, 2022

Znany milioner zginął w katastrofie

Zobacz koniecznie

W województwie śląskim w okolicach Pszczyny doszło do tragedicznej w skutkach katastrofy helikoptera. Leciały nim cztery osoby z czego dwie z nich zginęły na miejscu. Jedną z ofiar jest znany milioner. 

 

 

Karol Kania był znanym i cenionym przedsiębiorcą. Mężczyzna był właścicielem i założycielem jednego z największych przedasiębiorstw w Europie. Zajmował się produkcją podłoża pod uprawę pieczarek. Jak wynika z oficjalnych doniesień mediów, 80-latek był jednym z pasażerów, którzy znajdowali się na pokładzie helikoptera, który rozbił się w okolicach Studzienic koło Pszczyny. Pierwsze doniesienia o katastrofie pojawiły się w okolicach północy. Na miejsce wypadku szybko podążyły ekipy ratunkowe. Niestety ze względu na nienajlepsze warunki pogodowe, cała akcja ratunkowa była znacznie utrudniona. Udało się uratować dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Obecnie ich stan nie zagraża ich życiu, choć jest ciężki.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Znany polski aktor opowiedział o swojej chęci zakończenia własnego życia

 

 

Jak wynika z doniesień mediów, ofiarami katastrofy helikoptera są dwaj mężczyźni, którzy zajmowali przednie siedzenia podczas lotu. 80-letni Karol Kania oraz 54-latek, który pilotował śmigłowiec. Na tylnich siedzeniach znajdowali się kobieta i mężczyzna, którzy podczas katastrofy postanowili wydostać się z pokładu o własnych siłach. Karol Kania w 2016 roku zajął w 2016 roku zaszczytne 63 miejsce na liście najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”. Jego majętek w tamtym okresie wynosił 490 milinów złotych.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Doszło do dramatycznego w skutkach ataku! Wśród zabitych ambasador [FOTO]

 

 

Sprawę katastrofy obecnie bada prokuratura. Powód tragedii w tym momencie nie jest jeszcze znany. Zbadaniem całej sprawy złożono w ręce Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Trwa także sesja zwłok mężczyzn zmarłych w katastrofie.

 

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: pixnio.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze