8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

1300 Holendrów bawiło się na dyskotece w czasie lockdownu. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W Holandii rząd postanowił przeprowadzić interesujący eksperyment. Umożliwił on wzięcię udziału w zabawie tanecznej w jednej z sal dyskotekowych. W imprezie wzięło udział łącznie 1300 osób, które w najbliższych dniach pozostaną pod stałą kontrolą. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowy metropolita Gdański zapowiada czynną walkę z pedofilią

 

 

W największej sali imprezowej w Amsterdamie zorganizowano przyjęcie masowe, w którym wzieło udział 1300 chętnych. Cała inicjatywa miała za główny cel zbadanie, kiedy i w jaki sposób będzie można wrócić do bezpiecznego organizowania masowych imprez. Przed wzięciem udziału w teście, 48 godzin przed wejściem na sale, wszyscy chętni musieli wykazać negatywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19. Badanie będzie powtórzone 5 dni po zakończeniu zabawy.  W Internecie pojawiło się nagranie z imprezy. „Mamy nadzieję, że uda nam się pokazać rządom na całym świecie, że damy radę” – słowa DJ Sunnery przytoczył portal o2.pl.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Córka Cugowskiego urzeka głosem. Zaśpiewała piosenkę Eltona Johna [WIDEO]

 

 

Z pewnością wielu Holendrów było zadowolonych, że mogą z nostalgią powrócić do życia, które bez wątpienia przez rok wyglądało zupełnie inaczej. Przez całą imprezę byli jednak obserwowani przez badaczy, którzy analizowali czy uczestnicy przestrzegają zasad i zachowują należyte środki ostrożności. W środku uczestników podzielono na sześć grup, w których ustalono odpowiednie wytyczne, różniące się nawzajem. Należą do nich między innymi: swoboda poruszania się, dystans społeczny czy noszenie maseczek. Wszystkie dane są zebrane przez rząd, który w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o zmniejszeniu panujących obostrzeń.

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Książka „W pustyni i w puszczy” niewłaściwa dla dzieci? Przedstawiciel Lewicy: „jest rasistowska”

 

 

Dyskoteka to tylko jedna z planowanych inicjatyw testowych. Holenderski rząd ma w planach przewidziane jeszcze inne wydarzenia masowe takie jak:  konferencja biznesowa, dwa mecze piłkarskie i komediowe show. Na każdym z nim zastosowane zostaną rozmaite środki ostrożności, aby móc ocenić, które są najbardziej skuteczne.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto:. piqsels.com

Wideo: Twitter – Ziggo Dome

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze