17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Agresywne wilki zaatakowały ludzi na Podkarpaciu

Zobacz koniecznie

Na terenie jednego z lasów w okolicach Brzozowa na Podkarpaciu, dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez wilki. Panowie są pilarzami, którzy zajmowali się w tamtym czasie wycinką drzew. Okazuje się, że to nie pierwsza sytuacja, kiedy leśne zwierzęta zakłócają spokój mieszkańców Podkarpacia. 

 

Dwóch pilarzy podczas wykonywania swojej pracy natknęło się na agresywne w zachowaniu wilki. W pewnym momencie zwierzęta ruszyły w kierunku mężczyzn. Jeden z pilarzy został zaatakowany przez trzy wilki. Według relacji dwa agresywne zwierzęta zaatakowały mężczyznę od przodu, a trzecie z nich od tylnej strony. Sytuacja zrobiła się bardzo niebezpieczna, gdyż rozwścieczone wilki nie chciały dać za wygraną. Drugi z mężczyzn niezwłocznie ruszył na ratunek swojemu koledze z pracy. Jedynym pomysłem jaki wpadł im w tamtym momencie do głowy, było przestraszenie zwierząt piłami spalinowymi. Postanowili oni włączyć urządzenia, aby za sprawą hałasu spłoszyć zwierzynę. Niestety trwało to kilka dobrych minut, gdyż mężczyźni natrafili na bardzo zawziętych przeciwników. Na szczęście cały incydent zakończył się szczęśliwie, pomimo nieciekawie zapowiadającej się sytuacji.

 

Okazuje się, że to nie pierwszy przypadek, w którym mamy do czynienia z agresywnym zachowaniem wilków. Jak zeznają okoliczni mieszkańcy drapieżniki dopuszczały się już wcześniej zbliżonych zachowań. Wyżej opisany przypadek jest pierwszym, który dotyczył ataku na ludzi. Wcześniej ofiarami wilków były inne zwierzęta.

 

O całym niebezpiecznym wydarzeniu poinformowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Łukasz Lis, który pełni funkcję rzecznika instytucji oznajmił, że aby podjąć odpowiednie kroki potrzebna jest większa wiedza na temat zajścia. „Dopiero jak dostaniemy informację, będziemy mogli zacząć działać. Jeśli chodzi o kroki, które możemy podjąć, to są m.in. działania pośrednie, które wyeliminują zagrożenie. Chodzi np. o odstraszanie wilków, żeby bały się ludzi” – cytuje słowa rzecznika portal o2.pl.

 

 

 

Źródła: o2.pl

Fot.: Pixnio.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze