28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Bill Gates ostrzega. „Ludzie nie będą w stanie się wyżywić”

Zobacz koniecznie

Bill Gates jest świetnie znany z apeli na temat zmiany nawyków i zachowań społeczeństwa, które w konsekwencji doprowadzą do upadku cywilizacji. Miliarder postanowił znów ostrzec przed zbliżającą się nieuchronnie katastrofą. Twierdzi, że ludzie w przyszłości mogą mieć poważne problemy z wyżywieniem. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: W Szwecji odnotowano najwyższy wskaźnik zakażenia Covid-19 w Europie Zachodniej.

 

 

Bill Gates ponownie ostrzega przed zmianami klimatycznymi, z którymi obecnie przyszło nam się zmagać. Swoje rozważania w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” i stacją telewizyjną „TVN” oparł na podstawie książki własnego autorstwa pt. „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”. Zwrócił on uwagę, że zmiany które z roku na rok bardzo szybko się zmieniają, będą miały w przyszłości opłakane konsekwencje. Koniec obecnego wieku może mieć katastrofalny przebieg.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Semka w ciężkim stanie w szpitalu. Morawiecki odniósł się do sprawy.

 

 

„Jestem pod dużym wrażeniem tego, że teraz gdy są wdrażane te plany odbudowy gospodarki po pandemii – w tym również w Europie – to bardzo dużo pieniędzy jest inwestowane nie tylko w tworzenie miejsc pracy dla odbudowy gospodarczej, ale również w projekty, które obniżają emisję gazów cieplarnianych” słowa Gatesa przytoczył portal o2.pl. Według opinii miliardera największym problemem przyszłości będą ogromne problemy spowodowane brakiem żywności. „Złe warunki pogodowe, susze i powodzie doprowadzą do utraty plonów, a w związku z tym ludzie nie będą w stanie się wyżywić. To spowoduje, że destabilizacja i poziom migracji będą o wiele większe niż to kiedykolwiek widzieliśmy. Większe niż nawet w czasie II wojny światowej” – czytamy w dalszej części artykułu.

 

 

 

Źródła:

o2.pl.

Foto.: flickr.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze