10.9 C
Warszawa
niedziela, 4 czerwca, 2023

Brat szefa Orlenu przerywa konferencję posłów KO [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Brat prezesa Orlenu Bartłomiej Obajtek popsuł konferencję posłom Koalicji Obywatelskiej. – Ja 14 lat nie po to ciężko pracuję, żebyście Państwo happeningi robili – powiedział.

 

W dniu dzisiejszym miała miejsce konferencja prasowa, którą zorganizowało dwóch posłów KO przed lokalem gastronomicznym Szlacheckie Gniazdo. Restauracja należy podobno do szefa Orlenu Daniela Obajtka.

 

– Wzywamy premiera Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego, chcielibyśmy także poznać opinię premier Beaty Szydło. Czy rzeczywiście kryją i czy cały aparat państwa dalej będzie wykorzystywany do tego, żeby ukrywać majątek Daniela Obajtka – nawoływała podczas konferencji prasowej posłanka Agnieszka Pomaska.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. W tym roku tak źle jeszcze nie było

 

Również poseł KO Zbigniew Konwiński zabrał głos: – Nie jesteśmy tutaj przypadkiem. Mówiliście, że Daniel Obajtek nie ma z tym miejsce nic wspólnego. Historia tego miejsca jest taka, że w 2003 r. panów ojciec otrzymał tę działkę pod nieruchomość w akcie darowizny. Jak dodał, akt notarialny nie obejmuje tylko umowy darowizny, ale dotyczy także umowy ustanowienia użytkowania i w tym dokumencie wymieniony jest szef Orlenu. Konwiński powiedział też, że wprawdzie nie zostało to uwzględnione w księgach wieczystych, ale to nie oznacza, że Obajtek nie miał nic wspólnego z tym budynkiem.

 

Na te słowa zareagował Bartłomiej Obajtek:

 

– Kto Panu to napisał Panie pośle? To jest zaplanowana akcja. (…) Okłamuje Pan społeczeństwo. (…) 18 lat temu rozpoczęto tę budowę, a mój tata miał firmę budowlaną, miał finanse i kompetencje i mógł wykonać tę inwestycję, co wykonał. Przyjeżdżacie i z niczego robicie awanturę. Ingerujecie w życie i mam nadzieję, że nie zaingerujecie w moje kwestie finansowe, bo tego nie podaruję. Ja 14 lat nie po to ciężko pracuję, żebyście Państwo happeningi robili – powiedział brat szefa Orlenu.

 

To sprawiło, że politycy postanowili natychmiast przerwać konferencję, ignorując przy tym dalsze pytania zadawane przez brata Obajtka.

 

 

ZOBACZ TEŻ: Młodsze roczniki przyczyną wzrostu zakażeń? Wirusolog oskarża

 

Źródło: niezalezna.pl, YouTube

Fot.: YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze