13.3 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

Chiny zadaklerowały gotowość dostarczenia szczepionek do Polski

Zobacz koniecznie

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował media o rozmowie telefonicznej prezydenta Andrzeja Dudy z Chińskim przywódcą  ChRL Xi Jinpingiem. Dotyczyła ona transportu chińskich szczepionek przeciwko Covid-19. Informację o dostarczeniu szczepionek potwierdziła chińska agencja Xinhua. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: „Ul. Ofiar Żołnierzy Wyklętych”. Kontrowersyjna akcja przedstawicieli Lewicy [WIDEO]

 

 

Według opinii chińskiego przywódcy Xi Jinpinga Polska jest ważnym parnterem strategicznym. Jinping jest gotowy do wymienienia się z polskim państwem wzajemnych doświadczeń dotyczących walki z pandemią. Pierwszą osobą, która weszła na temat zakupu i transportu szczepionek był Andrzej Duda. Chiny informują, że są skłonne współpracować z Polską w zakresie dostarczenia szczepionek przeciwko wirusowi Covid-19.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Na Orlenie padły strzały. Wszystko przez kobietę, która wjechała w budynek stacji [WIDEO]

 

 

Decyzja o sprowadzeniu szczepionek z Chin nie została jeszcze podjęta. Narazie jest jedną z alternatyw. Sytuacja nie jest prosta. Preparaty sprowadzone z azjatyckiego kraju muszą przejść konieczne badania. W związku z tym, że ze strony Chin nie pojawiły się wcześniej żadne wnioski nie zostały one jeszcze sprawdzone przez Polski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, czy Europejską Agencję Leków. Informacja na temat tego, że oficjalna decyzja współpracy z Chinami jest wstępnym planem potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Polski rząd nie podjął jeszcze decyzji w sprawie sprowadzania szczepionki chińskiej albo rosyjskiej; analizujemy, jak wygląda sytuacja w krajach, które zdecydowały się na taki krok” – słowa rzecznika cytuje portal rmf24.pl.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Mocne słowa premiera Mateusza Morawieckiego w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

 

Jak wynika z przeprowadzonych badań, Polacy niechętnie przyjmują pomysł skorzystania z rosyjskich czy chińskich szczepionek. 73% respondentów zagłosowało przeciw. Z pewnością te statysyki dają do myślenia.

 

Źródła:

rmf24.pl

Fot.: Commons.Wikimedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze