27.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Covid-19. Rząd ma nową strategię. Duże zmiany odnośnie szczepionek

Zobacz koniecznie

Poczas czwartkowej konferencji prasowej Michała Dworczyka i Piotra  Müllera zostały przekazane najświeższe informacje odnośnie strategii w walce z koronawirusem. Czekają nas dodatkowe obostrzenia? 

 

 

4 marca 2021 roku podczas trwania konferencji prasowej Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i rzecznik rządu podzielili się planami rządu na najbliższe dni. Jak się okazuje czeka nas wiele nowych zmian dotyczących tematu szczepień. Według ustaleń rządu zostanie wydłużony czas między podawaniem kolejnej dawki szczepionki przeciw Covid-19. Dotychczas odstęp czasu zależny był od wskazań producenta i wynosił od 12-21 dni. Jak podają źródła od przyszłego tygodnia osoby zaszczepione przez Astre Zenece, będą zmuszeni odczekać 12 tygodni. W przypadku szczepionki Pfizer czas ten wyniesie 42 dni. Jest to maksymalny możliwy okres, zalecany przez producenta.

 

 

Zmian dotyczących szczepień jest znacznie więcej. Według oświadczenia szefa KPRM osoby, które przeszły Covid-19 będą otrzymywały szczepienia pół roku po pokonaniu wirusa. Warto podkreślić, że obecnie szacuje się, że liczba takich przypadków w Polsce wynosi ponad milion. Michał Dworczyk poinformował także, że 29 marca rozpoczną się szczepienia osób z grupy C1. Należą do nich pracownicy, którzy poprzez swoją profesję są znacznie narażeni na zarażenie koronawirusem. Jeśli chodzi o grupę seniorów w wieku od 65-69 lat, zapisy dla chętnych rozpoczną się od 11 marca i po krótkiej przerwie, która nastąpi po 3 dniach, 18 marca zostaną ponownie wznowione.

 

 

Piotr Müller podzielił się planami rządu dotyczącymi dodatkowych obostrzeń. Według najnowszych ustaleń w najbliższym tygodniu nie należy spodziewać się żadnch dodatkowych regulacji. Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem w życie tygodniowego trybu raportowania. Najbardziej optymistyczne prognozy naukowców wskazują, że Polska pokona III falę zakażeń na przełomie marca i kwietnia.

 

 

Źródła:

02.pl

Foto.: wiadomosci.onet.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze