7.9 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Donald Tusk pogrążony w żałobie

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie na Twitterze wzruszającym wpisem podzielił się były szef rządu i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Polityka nikomu zapewne nie trzeba przedstawiać. Jego najnowsza wzmianka nie odnosi się tym razem do polityki, lecz jest bardzo osobistym wyznaniem. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: PILNE! Atak na centrum testowania na obecność koronawirusa! [WIDEO]

 

 

Donald Tusk pełni obecnie fukcję przewodniczącego rządu Rady Europejskiej. Pełnił także fukcję szefa rządu. Ostatnio w życiu polityka miało miejsce smutne wydarzenie. W swoim wpisie na Twiterze podzielił się z obserwatorami informacją na temat śmierci bardzo bliskiej mu osoby. Chodzi tutaj o prof. Jerzego Limona, który twórcą i dyrektorem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.. Postać ta była bliska Tuskowi, ponieważ obaj panowie byli bardzo silnie związanie z Gdańskiem.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Niefortunny żart premiera Słowacji. Ukraina nie kryje oburzenia [WIDEO]

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Covid-19. Rząd ma nową strategię. Duże zmiany odnośnie szczepionek

 

 

Śmierć Jerzego Limona jest niewątpliwie wielkim ciosem dla mieszkańców miasta Gdańska. Nikogo więc nie dziwi fakt, że sam Donald Tusk odczuł na sobie odejście bliskiego mu profesora. Zapewne także dla Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest to nielada przeżycie. „Mamy poczucie, że wraz z odejściem profesora Jerzego Limona skończyła się pewna epoka, teraz już nic nie będzie takie samo” – słowa rzeczniczki teatru Magdaleny Hajdysz cytuje portal o2.pl. To nie pierwszy wpis Donalda Tuska, w którym ten za pomocą mediów społecznościowych żegnał wybitnego Gdańczanina. Niecały rok temu zamieścił wpis na temat śmierci znanego fotografa Maćka Kosycarza. Polityk pisał wtedy: „Nie żyje Maciek Kosycarz, mój serdeczny kolega, świetny fotograf i bardzo dobry człowiek. Pomódlcie się za niego”.

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Commons.Wikimedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze